czyli Bóg-stwórca z planety Ziemia w wieloświecie. (by Aureus)

 

Wielokrotnie spotykałem się z dyskusjami lub luźno rzucanymi komentarzami odnośnie możliwości wprowadzenia do świata gry (i to nie tylko wieloświata) monoteistycznych bóstw ziemskich, zwłaszcza chrześcijańskiego Boga lub Allacha. Motyw ten zawsze wprowadza sporo problemów i chciałbym, z perspektywy planarnej, przyjrzeć się mu dokładniej.

Ale po co? 

To fundamentalne pytanie, co mnie dziwi, zazwyczaj nie jest zadawane. A kwestia „po co w ogóle wprowadzać Boga do gry” powinna być początkiem, bez którego nie warto się sprawą zajmować.

 

Istnieją prowadzący (zazwyczaj gracze tej cechy są pozbawieni) którzy uwielbiają o świecie gry czytać nie po to, by wiedzę swą wykorzystać, ale by w 100% go ogarnąć, bez problemu manipulować całkiem niepotrzebnymi szczegółami, metapłotami i innymi bzdurami. Dotyczy to całkiem wielu światów, ale skorzystam z pewnego forum WFRP, na którym się udzielam i rzucę kilka ciekawych tematów:

Kłusownictwo a lasy ImperiumPodatki w ImperiumMistrz Śmi [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Warning: file_get_contents(https://plusone.google.com/_/+1/fastbutton?url=http%3A%2F%2Fwieloswiat.blog.pl%2F2009%2F08%2F13%2Fmoc-nad-mocami%2F) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/wieza_www/www/the-planet/wp-content/themes/eos/single.php on line 21

Warning: file_get_contents(http://urls.api.twitter.com/1/urls/count.json?url=http://wieloswiat.blog.pl/2009/08/13/moc-nad-mocami/) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 503 Service Unavailable in /www/wieza_www/www/the-planet/wp-content/themes/eos/single.php on line 15
+1:0 Tweeter:0 Lubię to:0