Dzisiejszy wpis sponsorują:

Samuel John Ross, autor Risusa
Radosław „Nimsarn” Czerniak, autor Ścieżki

Miałem problem z jednym z moich projektów – zupełny brak pomysłu na mechanikę konfliktu (czy też Starcia, jak chcą Risus i TSoY, lub Konfrontacji jak chce Wolsung). Rozpisałem sobie kilka znanych sobie rozwiązań inicjatywy i stanąłem. Nie wiedziałem co dalej.

Aż tu nagle Nimi przedstawił alternatywne reguły walki dla Ścieżki. Z początku uznałem, że to nic ciekawego. Jednak moja podświadomość chyba się ze mną nie zgadzała, bo dzisiaj patrząc na te rozpiski systemów inicjatywy i na alternatywną walkę Nimsarna doznałem olśnienia. Natychmiast opowiedziałem Nimowi, on zareagował entuzjastycznie i doradził spisać. Dlatego na świeżo notuję co następuje:

Każdy konflikt opiera się na jednej konkretnej umiejętności, np. bójka w karczmie na Walce, a negocjacje z przywódcą gangu – na Blefie lub Przekonywaniu (jeśli pasuje kilka umiejętności wybieramy najwyższą). Nazwijmy ją umiejętnością przewodnią.

Na początku każdej rundy każda postać testuje tę umiejętność, [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Warning: file_get_contents(https://plusone.google.com/_/+1/fastbutton?url=http%3A%2F%2Ffeedproxy.google.com%2F%7Er%2FSzablica%2F%7E3%2FepwZMVQMagM%2Fkonflikt-po-mojemu_8292.html) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/wieza_www/www/the-planet/wp-content/themes/eos/single.php on line 21

Warning: file_get_contents(http://urls.api.twitter.com/1/urls/count.json?url=http://feedproxy.google.com/~r/Szablica/~3/epwZMVQMagM/konflikt-po-mojemu_8292.html) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 503 Service Unavailable in /www/wieza_www/www/the-planet/wp-content/themes/eos/single.php on line 15
+1:0 Tweeter:0 Lubię to:0