wieza.org

Planeta

agregator wieści o fantastyce, RPG, serialach fantastycznych i ciekawostkach naukowych

Archiwum

Kategoria: Filmy – wieści RSS

Makoto Yukimura, autor poświęconej wikingom mangi historycznej Saga Winlandzka poinformował, że powstanie anime na jej podstawie. Produkcją ma się zająć studio Wit, odpowiedzialne m.in. za adaptację innej bardzo popularnej serii, Attack on Titan. W Polsce Sagę Winladzką wydaje Hanami, a na rynek do tej pory trafiły dwa pierwsze tomy.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Disney wycofuje się z Pułapki czasu

mar 21
Wieści - Film - POLTERGEIST

Polski oddział Disneya ogłosił właśnie, że wycofuje z repertuaru film Pułapka czasu. Ekranizacja powieści Madeleine L'Engle miała trafić na ekrany kin 13 kwietnia, opublikowano już plakat i dwa dubbingowane zwiastuny. Nie znamy przyczyn tej decyzji.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zwiastun 3. sezonu The Expanse

mar 19
Wieści - Film - POLTERGEIST

Stacja SyFy udostępniła pełny zwiastun trzeciego sezonu The Expanse, serialu science fiction opartego na serii książek Jamesa S.A. Corey'a o tym samym tytule. Pierwszy odcinek ma zostać wyemitowany 11 kwietnia.

 

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Ostatnia bajka o Ziemi sfinansowana

mar 18
Wieści - Film - POLTERGEIST

Objęty patronatem Poltera film postapokaliptyczny Ostatnia bajka o Ziemi osiągnął wyznaczony próg trzy dni przed końcem kampanii crowdfundingowej. Kolejne wpłaty będą przeznaczone na identyfikację graficzną, wytłoczenie płyt i organizację premiery.
Do 17 marca produkcję wsparło 115 osób, które wpłaciły łącznie prawie 12 tysięcy złotych. To 2 tysiące więcej, niż wynosił zaplanowany cel. 

Ostatnia bajka o Ziemi to krótkometrażowy film tworzony przez studentów katowickiej filmówki. Opowiada historię ojca i dwójki dzieci mieszkających w podziemnym bunkrze. Powietrze na zewnątrz jest skażone w następstwie nieokreślonego kataklizmu, więc bohaterowie nigdzie nie ruszają się bez kombinezonów ochronnych. Są zresztą przekonani, że poza nimi nikt nie przetrwał katastrofy. Do czasu, aż kilkunastoletnia Lena zauważa coś, co może podważyć tę teorię.

W rolę ojca rodziny wcielił się Sławomir Grzymkowski – aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie. Natomiast rolę jego dzieci odgrywa prawdziwe rodzeństwo – dzi [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Nowy zwiastun Avengers: Infinity War

mar 16
Wieści - Film - POLTERGEIST

W sieci udostępniono najnowszy zwiastun kolejnej produkcji z Marvel Cinematic Universe, od dawna oczekiwanego Avengers: Wojna bez granic. Film trafi na ekrany polskich kin 26 kwietnia.
Wojna bez granic to finał historii pięciu Kamieni Nieskończoności, które zobaczyliśmy w filmach AvengersThor: Mroczny światAvengers: Czas UltronaStrażnicy Galaktyki i Doktor Strange. Opublikowany zwiastun przybliża postać Thanosa, z którym zmierzą się bohaterowie poznani w powyższych filmach, a także Czarna Pantera i Spider-Man.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

W objęciach śmierci

mar 14
Wieści - Film - POLTERGEIST

W 2008 roku do kin trafił oparty na prawdziwych wydarzeniach film Nieznajomi. Opowiadał o grupie zamaskowanych morderców, którzy zapragnęli zabawić się z dwójką młodych, niczego niespodziewającyc…

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Teaser 2. sezonu Opowieści podręcznej

mar 12
Wieści - Film - POLTERGEIST

Stacja telewizyjna Hulu udostępniła krótki zwiastun 2. sezonu serialu Opowieść podręcznej, opartego na powieści Margaret Atwood o tym samym tytule. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 25 kwietnia.

 

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zagubiona tożsamość

mar 7
Wieści - Film - POLTERGEIST

Obserwująca dno butelki i rzucająca samochodami prywatna detektyw wraca do pracy. Tym razem musi się zagłębić we własną przeszłość, która niestety nie okazuje się szczególnie fascynująca.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Netflix zdradził kolejne szczegóły dotyczące pierwszego polskiego serialu własnej produkcji. W głównych rolach 1983, przedstawiającego alternatywną mroczną historię Polski, wystąpią Robert Więckiewicz i Maciej Musiał.
Więckiewicz wcieli się w skompromitowanego detektywa, który w raz młodym i pełnym ideałów studentem prawa (Maciej Musiał) odkrywają spisek stojący za zamachem terrorystycznym, który 20 lat wcześniej zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego i Żelaznej Kurtyny. Teraz, w 2003 roku, rządzący wcielają w życie tajny plan, który ma zmienić nie tylko życie Polaków, ale wszystkich na świecie. Za kamerą ośmioodcinkowego serialu staną Agnieszka Holland, jej córka Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Pomysłodawcą i scenarzystą jest nieznany jeszcze szerokiej publiczności Joshua Long.

Za rozpoczęte już w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i na Śląsku zdjęcia odpowiedzialni są Tomasz Naumiuk (Amok, Disco Polo) i Arkadiusz Tomiak (PalimpsestObławaBez tajemnic), za scenografię&nbs [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Złote Maliny 2018 rozdane

mar 5
Wieści - Film - POLTERGEIST

Znamy już najlepsze filmy ubiegłego roku, czas poznać najgorsze. Dzień przed galą oscarową po raz 38 Golden Raspberry Foundation wskazała największe porażki kinematografii. Bezkonkurencyjnie złe okazały się Emotki, które "wyróżniono" w czterech kategoriach.
Specjalną nagrodę im. Barry'ego L. Bumsteada dla wybitnie złego filmu, który nie spełnił kryteriów dopuszczalności do głównego konkursu (brak dystrybucji kinowej), otrzymał CHiPs – remake amerykańskiego serialu pod tym samym tytułem z lat 1977–1983. We współpracy z serwisem RottenTomatoes przeprowadzono również głosowanie internetowe na film "tak zgniły, że go pokochaliście" – głosujący docenili w ten sposób kolejny remake kultowego serialu – Baywatch: Słoneczny patrol.

Przyznano także Razzie Redeemer Award – za zeszłoroczną rehabilitację uznano wstrząśnięte oskarżeniami o wykorzystywanie seksualne środowisko Hollywood:

Z powodu historii godnych Złotych Malin zachowań, nieprzystających [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Wyniki Oscarów 2018 z Polterem

mar 5
Wieści - Film - POLTERGEIST

Oscary rozdane, pora więc również przedstawić zwycięzców polterowego konkursu. W tym roku rywalizacja była bardzo zacięta, a do zdobycia pierwszego miejsca niezbędne okazało się zebranie 560 z 680 możliwych punktów.
Każdy uczestnik i uczestniczka konkursu po wejściu na jego stronę może zobaczyć podsumowanie własnych głosów i liczbę zebranych punktów. Tegorocznym zwycięzcą okazał się Piotr 'Erivan' Klinkosz, który poprawnie wskazał zwycięzców wszystkich wysoko punktowanych kategorii , a w pozostałych pomylił się jedynie sześć razy.

Drugie miejsce z dorobkiem 500 punktów przypadło kwantyfikatorowi, który pomylił się pięć razy, ale źle wskazał zwycięzcę najważniejszej kategorii Najlepszy film. Trzecie miejsce i 480 punktów zdobył Camillo, który również nie spodziewał się największego sukcesu Kształtu wody i popełnił jeden błąd więcej niż kwantyfikator.

Każdy z powyższej trójki otrzymuje książkę Kształt wody Guillermo del Toro i Daniela Krausa, a ponadto w zależności od miejsca:

200 Sztonów i&nbs [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Oscary za 2017 rok rozdane

mar 5
Wieści - Film - POLTERGEIST

Zakończyła się 90. gala Nagród Akademii Filmowej. Najwięcej statuetek zabrali do domów twórcy Kształtu wody, który poza wygraniem kategorii Najlepszy film został wyróżniony również za reżyserię, scenografię i muzykę.
W trzech kategoriach (montaż, montaż dźwięku i dźwięk) nagrodzona została Dunkierka, a po dwa Oscary zdobyły Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (aktorka pierwszoplanowa, aktor drugoplanowy), Czas mroku (aktor pierwszoplanowy, charakteryzacja), Coco (film animowany, piosenka) i Blade Runner 2049 (zdjęcia, efekty specjalne).

And the Oscar goes to… pic.twitter.com/M7o7QJKacs
— The Academy (@TheAcademy) 5 marca 2018

Pełna lista nagrodzonych:

Najlepszy film — Kształt wody
Najlepszy aktor pierwszoplanowy — Gary Oldman (Czas mroku)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa — Frances McDormand (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
Najlepszy reżyser — Guillermo del Toro (Kształt wody)
Najlepszy film niean [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zakończyło się głosowanie w naszym oscarowym konkursie, za godzinę poznamy pierwszych laureatów 90. Nagród Akademii Filmowej. Gdyby spełniły się konkursowe przewidywania, najwięcej statuetek zgarnęłyby Trzy billboardy za Ebbing, Missouri, które wskazaliście w czterech kategoriach.
Najlepszy film

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri – 65%
Kształt wody – 17%
Dunkierka – 8%
Uciekaj! – 4%

Najlepszy aktor pierwszoplanowy

Gary Oldman (Czas mroku) – 78%
Daniel Day-Lewis (Nić widmo) – 14%
Daniel Kaluuya – (Uciekaj!) 4%

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa

Frances McDormand (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri) – 61%
Sally Hawkins (Kształt wody) – 18%
Margot Robbie (Jestem najlepsza. Ja, Tonya) – 8%

Najlepszy reżyser

Kształt wody – 62%
Dunkierka – 28%
Lady Bird – 8%

Najlepszy film nieangielskojęzyczny

The Square – 36%
Fantastyczna kobieta – 24%
L& [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Oscary 2018 z Polterem [aktualizacja]

mar 1
Wieści - Film - POLTERGEIST

Do naszej trwającej zabawy oscarowej wkradł się błąd – w kategorii "Najlepszy film" zabrakło Kształtu wody. Wszystko jest już naprawione, a swoje odpowiedzi można zmieniać aż do północy w niedzielę. Przepraszamy za problem.
O 2:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek rozpocznie się uroczysta ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej za rok 2017. Z tej okazji przygotowaliśmy małą zabawę, a wraz z nią nieco nagród.

Poprawne wskazanie Najlepszego filmu jest warte 100 punktów. Za każdą trafioną odpowiedź spośród kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy Najlepsza aktorka pierwszoplanowa, Najlepszy reżyserNajlepszy film zagraniczny otrzymacie po 50 punktów. Pozostałe pytania warte są 20 punktów każde.

Trzy osoby z najwyższymi wynikami otrzymają przekazaną nam przy wydawnictwo Zysk i S-ka książkę Kształt wody Guillermo del Toro i Daniela Krausa, a ponadto:

200 Sztonów i do wyboru 

Demon luster Martyny Raduchowskiej
Czerwony śnieg Iana R. [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Wywiad to ludzie

mar 1
Wieści - Film - POLTERGEIST

Kino akcji, a zwłaszcza filmy o tematyce szpiegowskiej, przyzwyczaiło widza do bohaterów przypominających antycznych herosów: sprytnych, niezłomnych, a przy tym brawurowo odważnych. Tymczasem w ś…

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)