wieza.org

Planeta

agregator wieści o fantastyce, RPG, serialach fantastycznych i ciekawostkach naukowych

Archiwum

Kategoria: Filmy – wieści RSS

Umiera się więcej niż raz

lip 11
Wieści - Film - POLTERGEIST

Grupa nieśmiertelnych śmiałków przez kolejne stulecia stara się walczyć o sprawy, o które walczyć warto, jednocześnie pozostając w cieniu, z dala od wścibskich oczu. Taką wizję przedstawił nam Greg Ru…

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Amazon kupił prawa do serialowej adaptacji kultowego cyklu Fallout, osadzonego w postapokaliptycznym świecie zniszczonym wojną atomową. Za produkcję odpowiada wytwórnia znana z serialu Westworld.
Lisa Joy and Jonathan Nolan, współtworzący odpowiedzialne za projekt Kilter Films, tak mówią o nowym przedsięwzięciu:

Fallout jest jedną z najlepszych gier wszechczasów. Każdy rozdział tej pełnej polotu historii zabrał nam kiedyś niezliczone godziny, które moglibyśmy spędzać z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego jesteśmy niesamowicie podekscytowani perspektywą współpracy z Toddem Howardem i resztą fantastycznych szaleńców z Bethesdy nad ożywieniem tego ogromnego, przewrotnego i pełnego czarnego humoru uniwersum w Amazon Studios.

Kilter Film pracuje w tym momencie nad techno-thrillerem The Peripheral opartym na powieści Peryferal Williama Gibsona. Ci sami twórcy będą również kontynuowali produkcję serialu Westworld, który niedawno został przedłużony na czwarty sezon.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Ava, wojownicza zakonnica?

lip 2
Wieści - Film - POLTERGEIST

Od zarania dziejów siły ciemności nękały ludzkość, zjawiając się pod postacią demonów lub jako upiory opętując nieszczęśników. Na szczęście ludzie nie są całkiem bezbronni – strzeże ic…

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

W salonach prasowych możemy już znaleźć kolejny numer magazynu Nowa Fantastyka, w którym znajdziemy między innymi opowiadania Jacka Komudy, Wojciecha Szydy i Tomasza Kołodziejczaka, wywiad z Gregiem Rucką, twórcą serii komiksów The Old Guard, której filmowa adaptacja trafi za tydzień na Netfliksa, oraz felietony i recenzje.
Spis treści:

PUBLICYSTYKA

ZAPOWIEDZI / RYNN RYSUJE

ZASTRZYK PRZYSZŁOŚCI Marek Starosta

MIĘDZY FILMEM I KOMIKSEM Wywiad z Gregiem Rucką

POWROTU DO SPOCKA NIGDY NIE ODMÓWIĘ Wywiad z Zacharym Quinto

ZANIM ARTUR BYŁ KRÓLEM Marcin Zwierzchowski

CO Z NAMI BĘDZIE? SPYTAJ KOTA! Witold Vargas

CZYM SĄ GRY FABULARNE DLA DZIECI? Kamila Zalewska-Firus, Marcin Kubiesa

MORDERCZE ROŚLINY Z LAMUSA Agnieszka Haska, Jerzy Stachowicz

NIEBIESKIE DRZEWKO SZCZĘŚCIA Rafał Kosik

GDZIE SIĘ PODZIAŁO BIZANCJUM? Tomasz Kołodziejczak

ERPEGOWE PIEKIEŁKO Radosław Bożek

LIL I PUT – KOMIKS Maciej Kur, Piotr Bednarczyk

ZOBACZ TO JESZCZE RAZ Łukasz Orbitowski

FANTASTYKA.PL Emil Wójc [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

W sieci jest już dostępny oficjalny zwiastun Przeklętej, serialu fantastycznego od Netfliksa opartego na wydanej w ubiegłym roku powieści Toma Wheelera The Cursed, stanowiącej kolejną wariację na temat mitów arturiańskich. Premierę pierwszego sezonu zapowiedziano na 17 lipca.

 

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Powstanie drugi sezon Kierunek: Noc

cze 30
Wieści - Film - POLTERGEIST

Kierunek: Noc, serial na motywach Starości aksolotla Jacka Dukaja, doczeka się drugiego sezonu. Netflix ogłosił właśnie tę informację w krótkim zwiastunie.
Pierwszy sezon to sześcioodcinkowa opowieść, w której podążymy tropami pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, w trakcie którego dochodzi do katastrofalnego zjawiska na Słońcu. Rozpoczyna się poszukiwanie schronienia i walka o przetrwanie. Zachęcamy również do lektury naszej recenzji.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

W związku z wciąż panującą na świecie pandemią koronawirusa, producenci serialu Opowieść podręcznej (opartego na powieści Margaret Atwood o tym samym tytule) podjęli decyzję o przełożeniu premiery 4. sezonu tej serii.
Pierwotnie nowe odcinki miały zostać wyemitowane jeszcze w tym roku, jednak ostatecznie będziemy mogli je oglądać dopiero w 2021 roku – póki co nie podano jednak konkretnej daty premiery. Wiemy już jednak, że czwarta seria będzie nieco krótsza niż druga i trzecia, bowiem będzie się ona składała z 10 odcinków.
 

 

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Nie żyje Ian Holm

cze 19
Wieści - Film - POLTERGEIST

Ian Holm, aktor teatralny i filmowy, znany między innymi z roli Bilba we Władcy Pierścieni, zmarł w wieku 88 lat. Cierpiał na chorobę Parkinsona.
Wyświetl ten post na Instagramie. The wonderful lan Holm Post udostępniony przez Sophie de Stempel (@sophiedestempel) Cze 19, 2020 o 11:36 PDT

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Cinema-City wraca w lipcu

cze 17
Wieści - Film - POLTERGEIST

Pierwsze kina studyjne wznowiły działalność 6 czerwca, a od 3 lipca – jako pierwszy z multipleksów – otwiera swoje sale Cinema-City. Na premierowe filmu poczekamy tydzień dłużej, gdy na ekrany wejdzie Nieobliczalny z Russellem Crowe'em.
Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie Cinema-City, aktywne abonamenty Unlimited zostaną przedłużone o okres, w którym kina były zamknięte, a wszyscy ich posiadacze otrzymają darmowy bilet na seans 2D dla osoby towarzyszącej.

Od 3 lipca obowiązywały będą następujące zasady:

obowiązkowa maseczka i bezpieczna odległość
dostępne będą środki dezynfekujące
wstęp pod warunkiem braku kaszlu, temperatury powyżej 38˚ i kontaktu z osobą zarażoną COVID-19 w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Ułożone i uporządkowanie życie uznanego warszawskiego prokuratora zaczyna sypać się niczym domek z kart, a każdy odkrywany fakt wywołuje coraz większy zamęt, zamiast przybliżać do znalezienia odpowied…

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dark: pokazano zwiastun 3. sezonu

cze 12
Wieści - Film - POLTERGEIST

W sieci jest już dostępny zwiastun trzeciego i ostatniego sezonu Dark, docenianego zarówno przez krytyków, jak i fanów niemieckiego serialu dostępnego na Netfliksie, który jest często porównywany pod względem fabuły i atmosfery do Twin Peaks oraz Stranger Things. Zapraszamy do oglądania!

 

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Wirtualny Ars Independent

cze 10
Wieści - Film - POLTERGEIST

Tegoroczna edycja festiwalu kulturalnego Ars Independent odbędzie się nie, jak zawsze, w Katowicach, ale w sieci. Całe wydarzenie będzie bezpłatne, a festiwal jest objęty patronatem serwisu Poltergeist.
Epidemia COVID-19 pokrzyżowała plany wszystkim organizatorom imprez kulturalnych. Niepewność związana z obecną sytuacją nie ominęła również instytucji Katowice Miasto Ogrodów organizującej od 10 lat Ars Independent – festiwal poświęcony filmom, animacjom, wideoklipom i grom wideo.

W tym roku wydarzenie zostanie przeniesione do Internetu. Zabraknie co prawda corocznego konkursu dla nowych filmów czy gier, ale wszystkie punkty programu będą dostępne za darmo. Festiwal odbędzie się w dniach 24–26 września, a więcej informacji o programie poznamy na przełomie lipca i sierpnia.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Ponowne otwarcie kin już wkrótce

cze 4
Wieści - Film - POLTERGEIST

Wraz ze zniesieniem kolejnych obostrzeń już 6 czerwca widzowie będą mogli powrócić do kin. Na razie jednak będą to jedynie kina studyjne, w których dostępne będą między innymi Niewidzialny człowiekSONIC. Szybki jak błyskawica czy Lighthouse.
Duże sieci kinowe, jak Helios, Cinema City i Multikino ogłosiły na swoich stronach internetowych, że obecnie dostosowują obiekty do nowych wytycznych sanitarnych oraz prowadzą rozmowy z dystrybutorami na temat kalendarza i dostępności repertuaru.

Na szczęście widzowie, którzy nie zdążyli przed wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego zapoznać się z marcowymi premierami, będą teraz mieli szansę zobaczyć na wielkim ekranie filmy wydawane przez United International Pictures. Oto lista kin, w których te i inne tytuły będą wyświetlane od soboty.

Bad Boys for Life

Chełm, kino Zorza
Wrocław, Ohkino

Pewnego razu… w Hollywood

Warszawa, Luna

Wyspa fantazji

Mława, Kosmos
Sochaczew, Odeon

Małe kobietki

Wołom [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Pod koniec maja ukaże się szósta publikacja Wydawnictwa 23 – Super Naukoledzy: 2099. Twórcą fabuły komiksu jest Brett Jubinville, a za scenariusz i rysunki odpowiada Marcin 'XULM' Surma.
Komiks jest osadzony w uniwersum serialu animowanego Super Naukoledzy (Super Science Friends), opowiadającego historię drużyny supernaukowców zebranych w 1941 roku przez Winstona Churchilla w celu rozprawienia się z nazistowską Trzecią Rzeszą. Fabuła komiksu dzieje się jednak wiele lat później niż wydarzenia z pierwszego sezonu. Ada Lovelace, hakerka podróżująca w czasie, dąży do obalenia władzy imperatora-dyktatora Ziemi – superkomputera Z3 będącego równocześnie jej mężem. W tym przedsięwzięciu wesprą ją członkowie oryginalnej grupy Super Naukolegów – Maria Skłodowska-Curie, Nikola Tesla, Albert Einstein, Taputti, Karol Darwin, Zygmunt Freud oraz Winston Churchill.

Komiks zostanie wydany 29 maja w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, na 80 kolorowych stro [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Jak wynika z doniesień medialnych, Warner Bros stworzy adaptację powieści Stephena Kinga Przebudzenie. Scenarzystą i reżyserem ma zostać Mike Flanagan, natomiast Trevor Macy, który współpracował wcześniej z Flanaganem przy adaptacji książki Doktor Sen, będzie pełnił rolę producenta.
Opis książki:

Mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia…

W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora. Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta – w tym także matka Jamie’go i jego ukochana siostra Claire – tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę Jacobsów spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian.

Jamie ma własne demo [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)