wieza.org

Planeta

agregator wieści o fantastyce, RPG, serialach fantastycznych i ciekawostkach naukowych

Archiwum

Kategoria: Filmy – wieści RSS

Peaky Blinders nadchodzą

kwi 6
Wieści - Film - POLTERGEIST

Wydawnictwo Zysk i S-ka poinformowało, że 21 kwietnia ukaże się jego nakładem Peaky Blinders. Prawdziwa historia słynnych gangów Birminghamu, książka poświęcona grupie przestępczej, która stała się inspiracją dla serialu o tym samym tytule.
Zapowiedź:

Tytuł oryginału: Peaky Blinders. The Real Story

Tłumacz: Tomasz Bieroń

Stron: 330

Wydanie: 1

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Gatunek: popularnonaukowa/historia

Cena detaliczna: 45 zł

 

Kim byli prawdziwi Peaky Blinders?

Serial Peaky Blinders przykuwa widzów do ekranów od 2013 roku. Ta gangsterska epopeja opowiada o dramatycznych dziejach rodziny Shelby i jej charyzmatycznego przywódcy na tle burzliwej historii początku XX wieku. Tymczasem prawdziwe gangi od pokoleń rządziły życiem w mrocznych zaułkach Birminghamu, a wielu z serialowych bohaterów miało swoje pierwowzory w rzeczywistości.

Historyk Carl Chinn spędził dziesięciolecia na badaniu słynnych Peaky Blinders, do których należał jego własny pradziadek. Owocem jego pracy jest niezwykła i porywająca opowieść o [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

W sieci jest już dostępny zwiastun belgijskiego serialu Kierunek: Noc, którego fabuła została oparta na książce Starość aksolotla autorstwa Jacka Dukaja.

 

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Netflix pokazał nowy zwiastun Ghost in the Shell: SAC_2045, kolejnego anime z kultowej cyberpunkowej serii składającej się z komiksów, seriali oraz filmów. Najnowszy sezon zadebiutuje na tej platformie streamingowej 23 kwietnia.

 

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Amazon Prime dla klientów Playa

mar 20
Wieści - Film - POLTERGEIST

Wszyscy abonenci Playa mogą skorzystać z promocji dającej półroczny darmowy dostęp do biblioteki Amazon Prime Video. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję w sekcji Pakiety aplikacji Play24. Usługę można aktywować zarówno na nowym koncie Amazona, jak i na takim, które już wcześniej korzystało z Prime Video.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Netflix obniży jakość w Europie

mar 20
Wieści - Film - POLTERGEIST

Prezes Netfliksa poinformował w dzisiejszym oświadczeniu, że platforma obniży jakość swoich materiałów w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii na 30 dni. To reakcja na prośbę Komisarza UE ds. rynku wewnętrznego Thierry'ego Bretona.
Trwająca epidemia i związana z nią izolacja coraz większej liczby ludzi powodują szczególne obciążenie łączy internetowych. Wydatnie przyczyniają się do niego platformy streamingowe, takie jak Netflix. Aby zaradzić tej sytuacji przez 30 dni Netflix zmniejszy o 25% przepływność (bit rate) swoich treści. Może to skutkować zmniejszeniem jakości filmów i seriali, szczególnie dla abonentów najdroższego pakietu, oglądających treści w rozdzielczości 4K.

Thierry Breton tak skomentował porozumienie:

Środki separacji społecznej podjęte w celu walki z koronawirusem doprowadziły do zwiększonego zapotrzebowania na Internet – do pracy zdalna, e-nauki czy rozrywki. Doceniam błyskawiczne działania, które Netflix podjął, by zapewnić płynne działanie Internetu podczas kryzysu związanego z Covid-19, je [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Od jakiegoś czasu można odnieść wrażenie, że producenci filmowi porzucili twórczość oryginalną na rzecz wszechobecnego wskrzeszania mniej i bardziej znanych dzieł sprzed lat. W tym zalewie różnej…

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Sonic także w wersji z napisami

mar 12
Wieści - Film - POLTERGEIST

Film o niebieskim jeżu podbił serca publiczności na całym świecie. Również w Polsce cieszy się wielką popularnością. W odpowiedzi na prośby widzów komedię SONIC. Szybki jak błyskawica będzie można zobaczyć na dużym ekranie także w wersji z napisami.
Pierwotny komunikat mówił o premierze nowej wersji w najbliższy piątek. Jednak w związku z zamknięciem wszystkich kin w Polsce w ramach walki z wirusem SARS-CoV-2, będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

W następstwie dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w domu Abbottów, rodzina (Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe) musi stawić czoła temu, co dzieje się poza domem, temu, jak wygląda teraz świat. Wie, że kluczem do przetrwania jest cisza. Idąc w nieznane, Abbottowie szybko przekonają się, że tajemnicze stworzenia, które do ataku prowokuje dźwięk, to nie jedyne zagrożenie…

Twórcy filmu udostępnili nowy materiał promujący Ciche miejsce 2. Przypomina on, kim są główni bohaterowie i jakie stoją przed nimi wyzwania.

 

 

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Twórcy filmu udostępnili nowy materiał promujący Ciche miejsce 2. Przypomina on, kim są główni bohaterowie i jakie stoją przed nimi wyzwania.
W następstwie dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w domu Abbottów, rodzina (Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe) musi stawić czoła temu, co dzieje się poza domem, temu, jak wygląda teraz świat. Wie, że kluczem do przetrwania jest cisza. Idąc w nieznane, Abbottowie szybko przekonają się, że tajemnicze stworzenia, które do ataku prowokuje dźwięk, to nie jedyne zagrożenie.

 

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Na kwiecień zaplanowano premierę filmu animowanego dla dorosłych pt. Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge, inspirowanego serią gier komputerowych od NeatherRealm Studios – zachęcamy do obejrzenia zwiastuna tej produkcji.

 

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Drugi zwiastun Czarnej Wdowy

mar 9
Wieści - Film - POLTERGEIST

Marvel opublikował drugi zwiastun zapowiedzianego na 1 maja filmu Czarna Wdowa. Produkcja ze Scarlett Johansson w roli głównej otworzy czwartą fazę Filmowego Uniwersum Marvela.
W wyniku niebezpiecznego spisku i podejrzanych powiązań sprzed czasów drużyny Avengers, Natasha Romanoff musi skonfrontować się z mrocznymi echami swojej przeszłości. Bohaterka stawia czoła groźnemu, potężnemu przeciwnikowi, który nie cofnie się przed niczym, by ją zniszczyć.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Anatomia nienawiści

mar 6
Wieści - Film - POLTERGEIST

Marsze, antymarsze, fake newsy… to wszystko pojęcia, które od lat goszczą w naszych dyskusjach. Bardzo często jednak prawdziwe emocje są skutkiem precyzyjnie zaplanowanej kampanii.

Dziewięć lat t…

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Disney przedstawił kolejny trailer filmu Artemis Fowl, opartego na serii książek pod tym samym tytułem. Nowy zwiastun zdradza nieco więcej o fabule samego filmu, a także ujawnia, że w roli Artemisa Fowla seniora pojawi się Colin Farrell.
 

 

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

HBO wypuściło nowy zwiastun promujący trzeci sezon Westworld, serialu science fiction od Jonathana Nolana i Lisy Joy.

Serial będziemy mogli oglądać na HBO od 15 marca.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Wyniki Oscarów 2020 z Polterem

lut 10
Wieści - Film - POLTERGEIST

Znamy już najlepsze filmy 2019 roku, pora więc również przedstawić tych, którzy najtrafniej przewidzieli werdykty Akademii w tegorocznej odsłonie Oscarów z Polterem. Zwycięzca zdobył 570 z 680 możliwych punktów.
Każdy uczestnik i uczestniczka konkursu po wejściu na jego stronę może zobaczyć podsumowanie własnych głosów i liczbę zebranych punktów. W tym roku główną nagrodę rzutem na taśmę zdobył Chamalet, który jako jedyny przewidział zwycięstwo Parasite w najważniejszej kategorii.

Drugie miejsce zajęła ubiegłoroczna triumfatorka – Tiana – która pomyliła się jedynie trzykrotnie i uzyskała 510 punktów. Tym samym zgarnia nagrodę w wysokości 200 Sztonów.

Trzecie miejsce i 470 punktów zdobyli ex aequo kwantyfikator i Erivan, którzy ponadto udzielili niemal identycznych odpowiedzi na wszystkie pytania. Kwantyfikator wskazał jednak poprawnie najlepszy dokument, a Erivan – najlepszy krótkometrażowy film aktorski. Obaj otrzymują po 100 Sztonów.

Chamalet natomiast wzbogaca się [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)