wieza.org

Planeta

agregator wieści o fantastyce, RPG, serialach fantastycznych i ciekawostkach naukowych

Archiwum

Kategoria: Fantastyka – wieści RSS

Triumfu brak

sty 23
Wieści - Książki - POLTERGEIST

Cykl hyperioński Dana Simmonsa już od lat budzi mieszane odczucia wśród czytelników, głównie za sprawą różnicy w jakości między wchodzącymi w jego skład dylogiami. Trzeci tom serii, Endymion, okazał s…

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Powstanie 5. sezon Magików

sty 23
Wieści - Film - POLTERGEIST

Stacja Syfy poinformowała, że serial The Magicians, oparty na serii książek Leva Grossmana, powróci na ekrany telewizorów z piątym sezonem. Za produkcję będą ponownie odpowiedzialni Sera Gamble i John McNamara. W Polsce powieści ukazały się nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Syrena pod koniec stycznia

sty 23
Wieści - Książki - POLTERGEIST

Wydawnictwo Albatros poinformowało, że premiera Syreny i pani Hancock, debiutanckiej powieści fantastycznej autorstwa Imogen Hermes Gowar, została przełożona na 30 stycznia.
Zapowiedź:

Pewnego wrześniowego wieczoru w 1785 roku kupiec Jonah Hancock słyszy niecierpliwe pukanie do drzwi. W progu stoi jeden z jego najlepszych kapitanów, klnąc, plując i nerwowo przestępując z  nogi na nogę. Statek pana Hancocka przepadł. Ale kapitan przywiózł kupcowi coś, co swoją wartością przewyższa okręt… Wyłowiony z morskich odmętów niepospolity stwór, bez wątpienia jest… najprawdziwszą syreną!

Kiedy plotka roznosi się po okolicznych dokach, kawiarniach i lupanarach, wszyscy chcą zobaczyć cudo pana Hancocka. Pojawienie się syrenki – małej, złej i bez wątpienia martwej, odmienia życie starego armatora, który wprost z portowych zaułków trafia na salony. Wizja znacznych korzyści materialnych jest pokusą, której nie należy się zbyt długo opierać, więc kupiec zgadza się wypożyczyć cudowną poczwarę do najsławniejszego domu rozpusty w [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

4. sezon Expanse jeszcze w tym roku

sty 23
Wieści - Książki - POLTERGEIST

Amazon oficjalnie potwierdził, że 4. sezon serialu The Expanse, opartego na serii powieści Jamesa S.A. Corey'a, zadebiutuje na platformie Amazon Prime Video jeszcze w tym roku. Poprzednie sezony będą dostępne na platformie streamingowej Amazonu od 8 lutego.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Infekcja Mastertona już w sprzedaży

sty 23
Wieści - Książki - POLTERGEIST

W księgarniach możemy już znaleźć wznowienie Infekcji, szóstego tomu cyklu grozy Manitou autorstwa Grahama Mastertona. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Albatros.
Opis książki:

Najsłynniejszy cykl horrorów Grahama Mastertona!

Jasnowidz Harry Erskine kontra Misquamacus, najokrutniejszy z indiańskich demonów, który pojawia się we współczesnym świecie w przeróżnych wcieleniach i znajduje sobie zaskakujących sprzymierzeńców. Do cyklu należą powieści: Manitou, Zemsta Manitou, Duch zagłady, Krew Manitou, Armagedon oraz Infekcja.

Lekarze szpitala w Saint Louis nie są w stanie pomóc czło­wiekowi z nieznaną dziwną chorobą. Jeszcze dziwniejsze – i bardziej makabryczne – niż jej objawy jest to, co dzieje się z pacjentem po śmierci. Wezwana do oględzin profesor Anna Grey jest mocno zaniepokojona. Zwłaszcza kiedy jej ukochany umiera w ten sam sposób i choroba zaczyna przy­bierać rozmiary epidemii.

Wróżbita Harry Erskine, niesłusznie posądzony o kradzież, musi opuścić Miami. Nie martwi się tym, bo [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Pink Floyd wielkim zespołem był i inni artyści bardzo chętnie sięgają po jego utwory. Ponieważ tych nagrań jest całkiem sporo, spróbujmy wybrać najciekawsze z nich i ułóżmy z nich swoiste tribute albumy, opierając się na dyskografii zespołu. Zaczynamy oczywiście od „The Piper at the Gates of Dawn”.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

„Planetary” Warrena Ellisa i Johna Cassadaya to jedna z tych serii, które miały już swoją premierę na naszym rynku, ale po jednym-dwóch albumach ich publikacja się zakończyła. Egmont postanowił wreszcie naprawić ten stan rzeczy, przygotowując obszerne wydanie tego klasyka w formacie DC Deluxe.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Jak co roku prezentujemy Wam 50 najlepszych – naszym zdaniem – filmów minionych 12 miesięcy, spośród tych. które były pokazywane w polskich kinach w oficjalnej dystrybucji. Jak zwykle wiemy, że kolejność filmów na liście może być dyskusyjna, ale uważamy, że każdy z 50 zaprezentowanych w naszym rankingu filmów jest wart uwagi. Dziś trzecia dziesiątka, następne w kolejnych dniach.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Margot Sokołowska & Emmanuel Penouty | COME CLOSER | wystawa w ramach rezydencji artystycznej | Wernisaż 24.01.2019 / 18.00 | Centrum Aktywności Twórczej w Ustce / ul. Zaruskiego 1a (Mała Galeria) | Wystawa 25–29.01.2019

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Nie da się przedstawić historii kinematografii Związku Radzieckiego bez opowiedzenia o postaci Szurika, czyli ciamajdowatego studenta Aleksandra Timofiejewa, któremu przytrafiały się najprzeróżniejsze – zazwyczaj zabawne, ale niekiedy również mrożące krew w żyłach – przygody. Powołał go do życia reżyser Leonid Gajdaj w filmie „Operacja Y, czyli Przypadki Szurika”. Później bohater ten wracał jeszcze dwukrotnie. I my w „Esensji” również dwukrotnie do niego – za czas jakiś – wrócimy.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Oscarowe piosenki 2019

sty 23
Wieści - Film - POLTERGEIST

Jak co roku, przygotowaliśmy playlistę zawierającą utwory nominowane do Oscara w kategorii "Najlepsza piosenka". Chociaż obejrzenie wszystkich nominowanych filmów to trudne zadanie, to dzięki naszej liście można w łatwy sposób wyrobić sobie zdanie w temacie rywalizacji muzycznej.
O tytuł najlepszej piosenki filmowej 2018 roku walczyć będą "All The Stars" z Czarnej Pantery, "I'll Fight" z RBG, "The Place Where Lost Things Go" z Mary Poppins powraca, "Shallow" z Narodzin gwiazdy oraz "When A Cowboy Trades His Spurs For Wings" z Ballady o Busterze Scruggsie.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Trzy nominacje dla Zimnej wojny

sty 22
Wieści - Film - POLTERGEIST

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła filmy nominowane do Oscarów za 2018 rok. Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego ma szansę na 3 statuetki – za film nieanglojęzyczny, reżyserię i zdjęcia. W zestawieniu znalazło się 7 filmów fantastycznych, w tym nominacja za najlepszy film dla Czarnej Pantery. Laureatów poznamy 24 lutego.
Najlepszy film

Czarna Pantera
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
Bohemian Rhapsody
Faworyta
Green Book
Roma
Narodziny gwiazdy
Vice

Congratulations to the Best Picture nominees #OscarNoms pic.twitter.com/KF8m9vaM5h
— The Academy (@TheAcademy) 22 stycznia 2019

Najlepszy aktor pierwszoplanowy

Christian Bale (Vice)
Bradley Cooper (Narodziny gwiazdy)
Willem Dafoe (At Eternity's Gate)
Rami Malek (Bohemian Rhapsody)
Viggo Mortensen (Green Book)

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa

Yalitza Aparicio (Roma)
Glenn Close (Żona)
Olivia Colman (Faworyta)
Lady Gaga (Narodziny gwiazdy)
Melissa McCart [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Ani remake, ani niewidzialny myśliwy z kosmosu, ani dobry film. Nowego „Predatora” nie powinien oglądać nikt, kto zachował dobre wspomnienia o pierwowzorze.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dzisiaj po południu ogłoszono nominacje do Amerykańskiej Akademii Filmowej. Film Pawła Pawlikowskiego będzie rywalizował o statuetkę w 3 kategoriach – Najlepsza reżyseria, zdjęcia oraz film nieanglojęzyczny.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

W ubiegłym roku Universal wznowił kilka płyt SBB, które ukazały się przed mniej więcej dekadą w ograniczonym nakładzie. Wśród nich znalazło się miejsce dla koncertu z Getyngi, jaki polskie trio zagrało w październiku 1977 roku. był to moment największego wzlotu zespołu, gdy ich występy zamieniały się w kilkudziesięciominutowe progresywno-jazzowe misteria. Kto nie kupił tego albumu w 2004 lub 2005 roku – powinien teraz jak najszybciej nadrobić zaległość.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)