wieza.org

Planeta

agregator wieści o fantastyce, RPG, serialach fantastycznych i ciekawostkach naukowych

Archiwum

Kategoria: Fantastyka – wieści RSS

Zysk i S-ka zapowiada nowe fantasy

kwi 7
Wieści - Książki - POLTERGEIST

Pod koniec kwietnia nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukaże się Dom między chmurami, początek nowego cyklu fantasy autorstwa C. Klobuch.
Zapowiedź:

Miłość, poświęcenie i zdrada w pasjonującej opowieści fantasy, w której słowiańska mitologia miesza się z barbarzyńskimi kultami i wszechobecną magią.

Minęły stulecia odkąd rycerze Wielkiego Księstwa Ostrodu powstrzymali pochód tysięcy stepowych wojowników, zalewający ze wschodu kontynent Poncji. Cena zwycięstwa okazała się jednak wysoka, zniszczone wojną państwo nigdy nie odzyskało dawnej świetności. Teraz na odległych stepach nowy władca znów jednoczy nomadów – jeśli mu się uda, Ostród nie wytrzyma kolejnego ciosu.

Na Koro, ciemnoskórego wędrowca z południa, czeka w Wielkim Księstwie zadanie, któremu nikt dotąd nie sprostał – poskromienie wielkiego ptaka, zdolnego unieść człowieka w powietrze, ale też rozpruć go jednym celnym kopnięciem.

Z kolei Tami, krewna ostródzkiego dowódcy Derwana, szuka sposobu by wrócić do ukochanego wiejskiego majątku. Nie rzuciłaby tego miejsca dla wędrówe [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Odrodzenie Smoka Odrodzonego

kwi 7
Wieści - Książki - POLTERGEIST

Dziś za sprawą wydawnictwa Zysk i S-ka na księgarskie półki trafiło twardookładkowe wznowienie Smoka Odrodzonego Roberta Jordana, trzeciego tomu cyklu Koło Czasu.
Opis:

Smok Odrodzony jest dawno już przepowiadanym przywódcą, który uratuje świat (choć jednocześnie zniszczy go), zbawcą, który oszaleje i zabije wszystkich mu bliskich. Teraz rozpoczyna bieg ku swemu przeznaczeniu.

Tylko on jest zdolny do dotknięcia Jedynej Mocy, ale nie potrafi jej kontrolować, nie ma też w swoim otoczeniu nikogo, kto mógłby go tego nauczyć, gdyż żaden mężczyzna nie potrafi robić tego od trzech tysięcy lat. Rand al'Thor rozumie tylko tyle, że musi stanąć twarzą w twarz z Czarnym… Ale jak?

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykl: Koło Czasu
Tytuł oryginału: The Dragon Reborn
Tłumaczenie: Katarzyna Karłowska
Data wydania: Kwiecień 2020
ISBN: 978-83-8116-845-8
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 140×205 mm
Liczba stron: 862
Cena: 59,90 zł
Rok wydania oryginału: 1991
Tom cyklu: 3

 

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Fragment Maga bitewnego

kwi 7
Wieści - Książki - POLTERGEIST

Wydawnictwo Fabryka Słów udostępniło fragment drugiego tomu Maga bitewnego Petera A. Fannery'ego. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

W ciągu zaledwie kilku lat trójmiejski zespół Lonker See zdobył znaczącą pozycję na polskim rynku muzycznym. Niewielu bowiem, wbrew pozorom, jest w naszym kraju artystów, na których nowe płyty czeka się z dużą niecierpliwością, zadając sobie przy tym pytanie: Czym zaskoczą nas teraz? Wydając przed dwoma miesiącami album „Hamza”, kwartet rzeczywiście zaskoczył – (w pewnym sensie) piosenkami.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

W piątym odcinku „Zarazy” na pierwszy plan wybija się wreszcie Valerio Huertas, którego czekają teraz wyjątkowo trudne chwile, ale na znaczeniu zyskuje też Luis de Zúñiga, a ponadto sporo emocji dostarcza nam dochodzenie prowadzone przez Mateo. Widzowie z pewnością więc nie będą narzekać na nudę.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

„Punisher MAX” to seria kojarzona głównie z Garthem Ennisem. Nic dziwnego – irlandzki autor ją rozpoczął i prowadził przez kilkadziesiąt numerów. Stworzył w tym czasie szereg bardzo porządnych (i kilka wyjątkowo udanych) historii. Ojciec „Kaznodziei” pokazał, że świetnie czuje postać Franka Castle’a i nawet z prostych historii o tym bohaterze potrafi dużo wyciągnąć. Jednak szósty tom tego cyklu powstał bez jego udziału. Zebrane tu scenariusz popełnili inni autorzy: Greg Hurwitz, Duane Swierczynski i Victor Gischler. Jak sobie poradzili z tematem?

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Otylia Jędrzejczak jest najbardziej utytułowaną polską pływaczką w historii. „Moja historia” to opowieść o przeżyciach towarzyszących jej podczas największych sukcesów sportowych i wielkim życiowym dramacie, który był jej udziałem.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Black Jack vs Ciemna Flota

kwi 7
Wieści - Książki - POLTERGEIST

Pogoń za ciemną flotą trwa, jednak Black Jack ma poważny problem – jego okręty są coraz bardziej zniszczone, a środków na naprawy nie ma. Tymczasem przeciwnik nie tylko ucieka, ale również …

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zdaje się, że nie wszyscy nasi rodacy gładko wtopili się w brytyjski tygiel. Niektórzy wystają tak mocno, że aż powstają o nich filmy…

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

24 kwietnia nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukaże się powieść zatytułowana Demony zemsty. Beria, szósty tom cyklu fantastyczno – historycznego autorstwa Adama Przechrzty.
Zapowiedź:

Premiera: 24 kwietnia 2020
ISBN: 978-83-7964-550-3
Oprawa: miękka
Liczba stron:

 

- Nie zginę –zapewniłem. –Znasz ten psalm? „Chociaż idę doliną cienia i śmierci, niczego się nie boję…” Amerykańscy żołnierze, zmienili zakończenie: … „bo to właśnie ja jestem najgorszym skurwysynem w tej dolinie”.

Pułkownikowi Razumowskiemu nie będzie dane spokojnie powrócić do zdrowia po zamachu Abakumova i spotkaniu z Qingbao. Nagła choroba Stalina rozpoczyna bezlitosną rozgrywkę, w której Razumowski odegra kompletnie niechcianą, choć znaczącą rolę. Pułkownik musi poradzić sobie z czekistami, Berią, zwolennikami monarchii z "Białego Kremla", błatnymi, triadami, przeszłością własnej rodziny i nieśmiertelnymi z seksty Doskonałych. Prawdopodobnie najrozsądniej zrobiłby przykładając do skroni lufę tokariewa i po [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

W sklepie internetowym wydawnictwa Insignis trwa obecnie wyprzedaż książek z wysokimi obniżkami cen – zakupić możemy m.in. większość książek z serii Assassin's Creed za pół ceny. Promocja potrwa do 11 kwietnia.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Guideline to Assist You Select the Best Center for Mammography
Various people consider having the mammograms screening annually. The first thing will expect you to pick the proper help of screening. Consider to convey some readiness of mammogram to guarantee the inside you get fitting for your requirements.
The right focus you pick must have the option to offer you some quality services. With the assistance of basic rules you will have a capacity to pick the offices that will work better for your needs. It is indispensable to ensure the middle you pick in your are is confirmed by the establishment of radiology. This will assist you with the understanding that the office is now gone to different reviews. When you pick the correct mammography community you will get quality help that will meet your expectations.
You will get different offices having some accreditation of conveying some imaging projects of the bosom, ultrasound of the bosom, mammography, bosom MRI together with bosom bi [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Brian De Palma nikomu już nic nie musi udowadniać. Ma już niemal osiemdziesiąt lat na karku i nakręcił wystarczająco dużo arcydzieł, aby zajmować poczesne miejsce w panteonie najwybitniejszych reżyserów XX wieku. Właśnie, XX, bo w XXI radzi już sobie znacznie gorzej. Oparty na scenariuszu Norwega Pettera Skavlana thriller „Domino” nie pozwala, niestety, zmienić tego zdania.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Stuart Gordon nie był wybitnym reżyserem. A jednak jak mało kto potrafił odtworzyć klimat lovecraftowskiej grozy na taśmie celuloidowej. Co ciekawe, mimo szeregu rewelacyjnych i zapadających w pamięć horrorów, największą sławę (i pieniądze) zdobył dzięki produkcji rodzinnej. Zmarł 24 marca 2020 roku w wieku 72 lat.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Czytaliśmy ostatnio „Western” Jeana Van-Hamme’a i Grzegorza Rosińskiego. Dziś znowu udajemy się na komiksowy Dziki Zachód – ale trochę bardziej na południe i o dziesięć lat wcześniej. „Jim Cutlass” pełen jest humoru i pędzącej na złamanie karku przygody – jakże jest inny od wspomnianego „Westernu”.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)