wieza.org

Planeta

agregator wieści o fantastyce, RPG, serialach fantastycznych i ciekawostkach naukowych

Archiwum

Kategoria: Fantastyka – wieści RSS

Muzyczna archeologia? Jak najbardziej. Ale w pełni uzasadniona. W myśl Horacjańskiej sentencji: „Nie wszystek umrę” chcemy w naszym cyklu przypominać Wam godne ocalenia płyty sprzed lat. Albumy, które dawno już pokrył kurz, a ich autorów pamięć ludzka najczęściej wymazała ze swoich zasobów. Dzisiaj pierwsza (z dwóch) płyt jazzrockowej grupy Oktagon niemieckiego klawiszowca Hermanna Weindorfa.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Sto dwudziesty czwarty tom Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela przynosi historię poświęconą Silver Surferowi, którego także dopadły zmiany związane z projektem Marvel Now. „Nowy świt” zawiera pierwsze pięć zeszytów jego odświeżonych przygód.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Kolejna powieść Ilony Andrews w kwietniu

mar 23
Wieści - Książki - POLTERGEIST

W kwietniu nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukaże się Magia niszczy, siódmy już tom cyklu urban fantasy o Kate Daniels autorstwa Ilony Andrews.
Zapowiedź:

Jako towarzyszka Władcy Bestii była najemniczka Kate Daniels ma na barkach więcej, niż jest w stanie unieść. Nie dosyć, że próbuje utrzymać swoją agencję detektywistyczną, to musi również zająć się sprawami Gromady. Czas przygotować ludzi na atak Rolanda – okrutnego, starożytnego czarownika z boskimi mocami.
Jego cień wisi nad Kate, gdy zostaje wezwana na spotkanie przywódców nadnaturalnych frakcji w Atlancie. Jeden z Panów Umarłych został zamordowany przez zmiennokształtnego, a Kate dostaje niecałe dwadzieścia cztery godziny, żeby wytropić zabójcę. Jeśli zawiedzie, rozpęta się wojna, która zniszczy wszystko, co jest jej drogie…

Tytuł: Magia Niszczy
Cykl: Kate Daniels
Tom: 7
Autor: Ilona Andrews
Tłumaczenie: Kaja Wiszniewska-Mazgiel
Wydawca: Fabryka Słów
Data wydania: kwiecień 2019
Liczba stron: 460
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7964-405-6
[...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Czy przy pomocy piętnastu kart, kilku linijek tekstu i pięciu symboli można stworzyć wciągającą i grywalną grę dla dwojga? „Poprzez wieki” pokazuje, że jest to jak najbardziej możliwe.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

W „Rozterkach śmierci” portugalskiego noblisty znajdziemy to co najlepsze w jego pisarstwie: grę wyobraźni oraz surrealistyczną wizję świata ze szczyptą ironii i specyficznym poczuciem humoru.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Nowy zwiastun Detektywa Pikachu

mar 23
Wieści - Film - POLTERGEIST

W sieci jest już kolejny zwiastun filmu Pokémon: Detektyw Pikachu. Tym razem opublikował go sam Ryan Reynolds, który użycza głosu żółtemu i strzelającemu piorunami detektywowi. Detektyw Pikachu trafi na ekrany polskich kin 31 maja.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Któż lepiej i wyraziściej opowiedziałby historię kobiety popadającej w obłęd, jak nie inna kobieta? Kameralne, debiutanckie (jeśli chodzi o pełen metraż) „53 wojny” Ewy Bukowskiej nie są jednak wcale opowieścią o „zwyczajnym szaleństwie”. To historia wielkiej miłości zderzonej z idealizmem i zagrożeniami współczesnego świata. Opowiedziana do bólu szczerze i prawdziwie.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Już od pierwszego rozdziału „Białorusi dla początkujących” widać wyraźnie, że dowiemy się z książki równie dużo na temat samego autora, co opisywanego przez niego miejsca.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Are you sensitive to the phrase “drug abuse?” This is natural because of widespread misuse of the drugs. But drugs are not all about negativity and depression. The complete advantages of drugs and research chemicals are not yet fully discovered. They have tons of therapeutic uses. But all these benefits are not yet discovered by human. And because many people misuse these drugs and exploit them for getting high, does not mean that these are bad and not worth using. Further search is open and that is why research chemicals for sale are available online. Some of these chemicals are highly effective and create immense pleasure when taken in little amount. You can purchase any legal powderfrom these and start your research.
How to Buy Research Chemicals
Research chemicals for sale  are obtained from any vendor online.  Most of the suppliers stock all sort of chemicals for sale. You can mention the name of the chemical you need and order fir a sample. The reliable w [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Esther (literatura angielska) szoruje upiorny piekarnik, Susan (medycyna) udaje twardzielkę w zakazanym pubie, a Daisy (archeologia) daje się porwać do innego miasta na imprezę z nieznajomymi. Zwyczajne studenckie życie. Do tego włamanie, trup i kolacja w towarzystwie nowej dziewczyny swojego eksa – nie wiadomo, co gorsze…

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Antologia „Miłość we Wrocławiu” jest jak koszyk z wiejskimi jajami – tu świeże sztuki, tam duże, dwużółtkowe egzemplarze, ale pod spodem czai się kilka stęchłych zbuków.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Początek lipca ubiegłego roku był bardzo pracowitym okresem dla norweskiego perkusisty Paala Nilssen-Love’a. Dzień po dniu wystąpił z dwoma swoimi projektami na festiwalu w duńskim Roskilde. Drugiego dnia zaprezentował program zatytułowany „New Brazilian Funk”. I chociaż funku nie słychać tam za wiele, prawdą pozostaje, że trzech muzyków kwintetu pochodziło z kraju kawy i samby.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

„Złoto Alaski” to przygoda, w której Jonka i Jonek gonią za śladami Kleksa i Plum wśród śniegów Alaski, w dobie gorączki złota. Gorączka ta udziela się prawie wszystkim, dążąc do niebezpiecznego pułapu.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dzień Lovecrafta w Toruniu

mar 21
Wieści - Książki - POLTERGEIST

Prelekcje tematyczne, sesje RPG, gra terenowa, planszówki lovecraftiańskie (w tym turniej) oraz czytanie Lovecrafta na żywo – tak będzie wyglądał Dzień Lovecrafta w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu (ul. Słowackiego 8). Impreza inaugurująca cykl spotkań z fantastyką Święta wyobraźni rusza w sobotę, 30 marca.
Współorganizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Badaczy Popkultury "Spoiler Alert". Imprezę wspierają Wydział Humanistyczny UMK, Wydział Filologiczny UMK, Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki "Thorn", Wydawnictwo IX, Wydawnictwo Uroboros, Black Monk Games. Dzień z Lovecraftem rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do 18. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Program Dnia z Lovecraftem:

Blok 1. PRELEKCJE [Sala wykładowa na I piętrze]

12.00 – 12.10: Otwarcie imprezy.
12.15 – 13.00: Żyjemy w Cthulhucenie – prof. Krzysztof Abriszewski, Wydział Humanistyczny UMK.
13.15 – 14.00: Rozpad rzeczywistości, czyli o tym, jak działa groza wykreowana przez H. P. Lovec [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

To nie jest proste zadanie – wymyślać fabułę kolejnych opowieści rysunkowych z bohaterem, który od kilkudziesięciu lat jest maksymalnie eksploatowany, i na dodatek robić to tak, aby jeszcze czymś zaskoczyć czytelnika. Jamesowi Tynionowi IV jakoś to się jednak udaje. W efekcie lektura „odrodzeniowego” „Detective Comics” wciąż sprawia przyjemność. Mimo że tym razem scenarzysta postanowił posłużyć się patentem zwanym od czasów starożytnych… „Deus ex machina”.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)