wieza.org

Planeta

agregator wieści o fantastyce, RPG, serialach fantastycznych i ciekawostkach naukowych

Archiwum

Kategoria: Wieści RSS

Zmęczenie materiału

sty 21
Wieści - Książki - POLTERGEIST

Pisanie zakończeń, o czym prędzej czy później musi przekonać się każdy pisarz, to rzecz trudna. Tym trudniejsza, jeśli chodzi o pisanie zakończeń cykli, co wymaga szczególnej dbałości o efekt koń…

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Za tydzień za sprawą wydawnictwa We Need YA ukaże się powieść Vengeful. Mściwi, kontynuacja wydanej w ubiegłym roku książki Vicious. Nikczemni autorstwa V.E. Schwab.
Zapowiedź:

Przed wami przesycona supermocami konfrontacja niezwykłych umysłów opanowanych niepohamowaną żądzą zemsty. Bestsellerowa autorka i zwyciężczyni Goodreads Choice Awards, V.E. Schwab, powraca z ekscytującą kontynuacją "Nikczemnych".

Marcella Riggins nie potrzebuje nikogo. Po szybkim otrząśnięciu się ze spotkania ze śmiercią nareszcie zyskuje władzę, o której zawsze marzyła. Wykorzystuje swoją nowo nabytą moc, aby rzucić miasto Merit na kolana! Zbierając sprzymierzeńców, nie przepuści okazji, by zniszczyć dwóch najbardziej niesławnych PonadPrzeciętnych – Victora Vale’a i Elia Evera. Wszystko to, by stać się najpotężniejszą kobietą chodzącą po Ziemi. Scena Merit znowu zostanie ustawiona i przygotowana na finałowe, ostateczne i brutalne starcie. Kto przetrwa tę rozgrywkę i dopełni zemsty?

Magneto i profesor X. Superman i Lex Luthor. Victor V [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Szczypta magii za dwa miesiące

sty 21
Wieści - Książki - POLTERGEIST

Wydawnictwo Literackie zapowiedziało Szczyptę magii, powieść fantastyczną przeznaczoną dla młodszych czytelników autorstwa Michelle Harrison. Książka ma trafić do sprzedaży 11 marca.
Zapowiedź:

Trzy siostry, rodzinna klątwa i… szczypta magii

Wronoskał, gdzie mieszkają od dzieciństwa Cherlie, Betty i Fliss, jest dla nich niczym wznoszące się na pobliskiej wyspie więzienie. Zajmujący niemal całą Skruchę gmach z posępną wieżą kryje nie jedną tajemnicę. Otaczające go mokradła oraz dwie inne wyspy – Udręka i Lament – też nie napełniają dziewcząt optymizmem. A one marzą o przygodzie, podróżach, piaszczystych plażach!

Cóż, kiedy na Wronoskale trzyma je potężne przekleństwo, rzucone wieki temu na ich rodzinę. Nadciągająca wraz z krakaniem wron kara za opuszczenie jego granic będzie okrutna.

Czy Charlie, Betty i Fliss zdołają przełamać klątwę? Czy pomoże im w tym uwięziona w lusterku, matrioszkach i starym sakwojażu Buni magia? Czy siostrom Wspacznym uda się umknąć przed prześladującym ich rodzinę pechem? I kim była Sorsha Ciernioczar [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Nowe Dzikie Karty nieco później

sty 21
Wieści - Książki - POLTERGEIST

Premiera Tasowania w Dżokerowie, dziewiątej już części antologii superbohaterskiej Dzikie karty pod redakcją George'a R.R. Martina, została przełożona na 28 stycznia. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.
Zapowiedź:

W Nowym Jorku szaleje gang obdarzonych przerażającymi mocami mutantów, który zagraża bezpieczeństwu mieszkańców całej metropolii.

Opas, młodociany gubernator Rox, pragnął uczynić Ellis Island bezpiecznym azylem dla dżokerów. Dlatego postanowił zwerbować skoczków, nastoletnich wyrzutków władających supermocami, zdolnych w mgnieniu oka ukraść ciało człowieka.

Jednakże pod przywództwem szalonego wnuka Tachiona skoczkowie z każdym dniem stają się coraz bardziej okrutni i niepowstrzymani, aż wreszcie okazują się najpoważniejszą groźbą, przed jaką dotąd stanęły dzikie karty…

Tytuł: Tasowanie w Dżokerowie
Cykl: Dzikie karty
Tom: 9
Autor: antologia
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: 28 stycznia 2020
Liczba stron: 638
Format: 140×205mm
ISBN-13: 978-83-8116-828-1
Cena: 49,99 z [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Trudno byłoby wyobrazić sobie dzisiaj europejską scenę psychodeliczno-spacerockową bez takich duńskich wykonawców, jak Mythic Sunship czy Øresund Space Collective. Z czego wielbiciele muzyki mogą być uradowani, zespoły te nie tylko prezentują wysoki poziom, ale także zaliczają się do nadzwyczaj pracowitych. Pierwszy z wymienionych otworzył nowy rok albumem koncertowym „Changing Shapes” i można być niemal pewnym, że to nie jego ostatnie słowo w nadchodzących miesiącach.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

W poprzednim odcinku bohaterowie serialu zostali w sytuacji praktycznie bez wyjścia. Od strony intrygi było to zrobione bardzo sprawnie. Twórcy kontynuują tę dobrą passę w ósmym epizodzie zatytułowanym „Rozłam”.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

„Król, który uciekł” to zwariowana komedia historyczno-erotyczna z Henrykiem Walezym w roli głównej. Pośmiać się można, ale trzeba też z powagą dostrzec, że był to początek całkiem nowych czasów dla ówczesnej Rzeczpospolitej.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Interesting Research on – What No One Ever Told You

sty 21
Interesting Research on - What No One Ever Told You - Sthorizon.com

Helpful Things to Consider When You Want To Save Money on Textbooks
As you already know, the expenses of education are many and it is never that cheap to pay for it. This is especially when it comes to buying books. Your pockets can be drained by buying textbooks. People don’t know what they should do so they can save money when buying textbooks. There are many things that you need to consider if you want to save some money when purchasing textbooks. The following are some of the key points to take when looking to save some money when buying books.
The first tip for saving some money when buying textbooks is to make sure you know the kinds of the books you want. You need to know the kinds of the copies of the books you need to buy if you don’t want to be surprised with your investment. You can get the info of the books you have to buy from the department’s website of the webpage of the professor. It will be imperative to know the title of the book, about the author and [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Ileż to razy można się było zachwycić kolorytem japońskich przedmieść, z wąziutkimi uliczkami zabudowanymi urokliwymi, niedużymi domkami o prostej, ale eleganckiej architekturze. Później jednak nadchodzi czas refleksji…

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Instytut

sty 20
Wieści - Książki - POLTERGEIST

Teddy przyjrzała się rozłożonym przed nią kartom. Nie chciała w to uwierzyć, ale one tam były: trzy damy. Nick zabrał jej wszystko.

Zrobiło jej się ciemno przed oczami i przez jedną przerażającą ch…

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dungeons & Dragons od DC Comics

sty 20
Wieści - Gry fabularne - RPG - POLTERGEIST

Wydawnictwo DC Comics zapowiedziało The Last God: Tales from the Book of Ages, wykorzystujący mechanikę piątej edycji D&D podręcznik stanowiący wprowadzenie do komiksowej serii The Last God.
W liczącej sobie 40 stron książce znajdzie się opis miasta Cain Anuun wraz z jego mieszkańcami, najważniejszymi lokacjami, nietypowymi stworami oraz praktykowanymi rodzajami magii. Gracze Lochów i Smoków otrzymają natomiast nowe grywalne rasy, podklasy, magiczne przedmioty oraz mapy ułatwiające prowadzenie.

Premiera podręcznika planowana jest na 29 kwietnia, a jego cenę ustalono na 4,99 USD.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Walter Tevis nie miał zbyt wysokiego mniemania o ludzkości. Jego „Człowiek, który spadł na Ziemię” to nie tylko książka o samotności. To również bardzo pesymistyczna wizja tego, jaka przyszłość może nas czekać.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zestawienie materiałów od Pelgrane Press

sty 20
Wieści - Gry fabularne - RPG - POLTERGEIST

Na stronie wydawnictwa Pelgrane Press zamieszczono zestawienie materiałów opublikowanych w ciągu ostatniego miesiąca. Powinno ono zainteresować osoby użytkujące systemy oparte na mechanice GUMSHOE, jak Mutant City Blues czy Night's Black Agents, oraz grę 13th Age, ale także fanów piątej edycji Dungeons & Dragons, jako że kampania Eyes of the Stone Thief doczekała się konwersji na zasady D&D, a jej fragmenty zostały darmowo udostępnione.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Cóż z tego, że „Dwóch papieży” ogląda się z przyjemnością, skoro po skończonym seansie okazuje się, że z filmu tego naprawdę niewiele nowego można dowiedzieć się o Benedykcie XVI czy Franciszku i w zasadzie nie do końca wiadomo, po co on w ogóle powstał.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Wydawnictwo Akurat poinformowało, że 11 lutego ukaże się jego nakładem Żniwiarz u bram, kolejna część serii fantasy Ember in the Ashes autorstwa Sabyy Tahir. Jakiś czas temu w mediach pojawiła się również informacja, że prawa do ekranizacji cyklu kupiło studio Paramount Pictures.
Zapowiedź:

Terror, strach, dyskryminacja i metaliczny posmak krwi. Przygoda, miłość i lojalność. Świat, w którym okrutne Imperium bezwzględnie tłumi wszelkie oznaki buntu, a przetrwać mogą tylko najsilniejsi. Helena kładzie na szali własne życie i staje do walki, by ocalić siostrę. Próba wywalczenia sprawiedliwości przesądzi o przyszłości całego państwa. „Ember in the Ashes. Żniwiarz u bram”, to długo wyczekiwana kontynuacja międzynarodowego bestsellera Saby Tahir. Polska premiera powieści już 11 lutego.

Sabaa Tahir szturmem wdarła się na rynek czytelniczy i zyskała rzesze wiernych fanów, także w Polsce. Wszystko za sprawą perfekcyjnie wykreowanego, wzorowanego na czasach antycznych świata, gdzie zepchnięty na margines człowiek codziennie [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)