wieza.org

Planeta

agregator wieści o fantastyce, RPG, serialach fantastycznych i ciekawostkach naukowych

Archiwum

Kategoria: RPG RSS

Pocztówki z Imperium

cze 16
Błękitny Świt

Nie myślałem, że jeszcze zdarzy mi się napisać coś Warhammera. To był mój drugi poprowadzony erperg, zaraz po Oku Yrrhedesa (tym z siódmego numeru „Magii i Miecza”). Gra, która towarzyszyła mi przez całą szkołę średnią i kawałek studiów. Potem poszła na półkę, ustępując miejsca innym systemom, lecz sentyment pozostał. Tym bardziej ucieszyłem się, gdy Karp zaprosił mnie do udziału w fanowskiej inicjatywie (zebrał niesamowitą ekipę, zobaczcie tylko spis treści!) stworzenia krótkich (3600 znaków) szkiców przygód z okazji tegorocznego Dnia Darmowych Gier Fabularnych. Do współpracy namówił także wydawnictwo Copernicus, z którego strony można za darmo pobrać efekt prac: zbiorek Pocztówki z Imperium.
Pomysł na Zaułek zaginionych dzieci zapisałem sobie lata temu, pewnie dawniej niż mi się wydaje. Pamiętam rozważania nad tytułem (prowadzone chyba razem z Markiem Nogą), który wówczas brzmiał „Ulica zaginionych dzieci” i d [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Apokalipsa? PoGraMy!

cze 14
bohoMaze

Na wspieram.to funduje się kooperacyjna gra w klimatach apokaliptycznych:Czas ApokalipsyJest kooperacja.Są unikalne postacie z własnymi taliami kart działań i ekwipunku.Jest łażenie po mieście.Jest znajdywanie wyposażenia.Jest dużo walki z czterema frakcjami: mutanty, roboty, kosmici, zombie.Są scenariusze/misje.Prawie jak RPG :-) Wygląda klimatycznie.Duża regrywalność przez możliwość manipulowania ustawieniem początkowym i celami misji. Jest miejsce na własną inwencję i robienie własnych homeruli.W planach dodatki, nowe postacie, nowi przeciwnicy (wampiry, cthulhu, yokai).Gameplay z G.F.Darwin:Czas ApokalipsyDiscaimer: nie mam żadnego zysku z tej kampanii. Po prostu lubię ich kanał na YT i to jest forma mojego ich wsparcia. PoGraMy

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Ciekawe jest to jak ludzie mnie postrzegają w kontekście tworzenia gier fabularnych. Poniższe przemyślenia to wynik lat spędzonych w fundomie.Nie raz słyszałem opinię o tym, że jestem zafiksowany na kostkach i udziwniam na siłę, zamiast użyć k6. Gdyby to jeszcze była prawda? 6/8 opublikowanych oficjalnie darmowych gier na Miniaturach Fabularnych opiera się o k6. Kto by się spodziewał? Dalej jest tylko gorzej.Czytaj dalej…

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Pytanie.

Co mam robić w życiu, proszę o klarowność i konkrety. Jestem w dziwnym miejscu, odszedłem z pracy rok temu, czułem, że już czas. I miałem nadzieję, że to przesunie mnie w nowe miejsce doświadczenia. Codziennie medytowałem przez ten rok, miałem czas . I niby doświadczam, światła, miłości, doświadczam pięknych stanów w medytacji, niby czuje się prowadzony, wiele olśnień i duchowej prawdy płynie do mnie, ale jednocześnie nie mam pojęcia jak to przenieść na ten fizyczny plan, zwłaszcza w dziedzinie finansów. Poświeciłem dużo czasu na uzdrawianiu mojej relacji z pieniędzmi i nowych źródeł utrzymania siebie i rodziny, które były by zgodne ze mną, ale czuje, że utknąłem, niby coś się rusza, ale nadal nie na tyle bym czuł, że to ma dla mnie sens. Nie mam kompletnie pojęcia co mam robić w życiu. Nie czuję połączenia z niczym co jest w tym świecie, wszystko co kiedyś było moją pasją i mnie pociągało, wyblakło, albo zanikło całkowicie. I dobrze mi z tą pustką, jednak z czegoś trzeba żyć, a nic mnie nie interesuje. Wszystko straciło dawny sens, a nie czu [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Kraków by Night: Hejnał Nocy XXIX

cze 12
Larpownia.pl :: Krakowski serwis o larpach

 
Podtytuł: Obfite Plony
Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków – Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?
Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Zalew Bagry
Kiedy: 15 czerwca (sobota), 20:00 (zbieramy się od 18:oo)*
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl
Składka: 5 zł
Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Pytanie:

Czy można będąc w dużej aktywności fizycznej, będąc zaabsorbowanym wieloma sprawami, nie tracić ze Sobą kontaktu?

 

Odpowiedź:

Witaj, moja Droga Siostro!

Odpowiedź jest krótka: oczywiście, że można. Moja osoba jest na to przykładem.W swoich ziemskich życiach lubowałem się w działaniu i w doświadczaniu efektów moich działań.

Powiedziałbym nawet, że nie tylko można, ale nawet trzeba mieć kontakt ze Sobą, jednocześnie doświadczając wiele w fizycznej formie.

Tylko to „trzeba” ma jeden warunek. Zwróć proszę uwagę na to, jaki jest kierunek Twego doświadczenia, miejsce z którego ono wypływa.

Może być bowiem tak, że ta ziemska aktywność, zaabsorbowanie wieloma sprawami, odciąga Cię od kontaktu z głębszą częścią Ciebie. Zasłania ją i powoduje wrażenie, że istniejesz tylko na płaszczyźnie świata fizycznego. Dla części osób taki sposób funkcjonowania może być dobry, ponieważ właśnie po to przyszli, aby doświadczyć kompletnego zanurzenia i zagubienia w tym świecie.

A teraz wyobraź sobie inny kierunek i źród [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Pytanie.

Porządek i bałagan – co z Miłości, co z ego?

 

Odpowiedź.

Moja Droga i Umiłowana Siostro!

Wbrew pozorom, na to pytanie nie ma
jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od kontekstu, a ściślej
mówiąc od celu, czyli od tego do czego dana sytuacja prowadzi.

Na pierwszy rzut oka można by przecież
stwierdzić, że oczywiście porządek pochodzi z Miłości, a
bałagan z ego. Ale czyż nie raz doświadczałaś, że z bałaganu
rodziło się dobro?

Bałagan, to takie zamieszanie,
zawirowanie i sam w sobie, jak wszystko inne jest obojętny. Tak
jak
porządek. Oba są tylko odwzorowaniem tej głębszej rzeczywistości.
Jej próbnikiem.

Doświadczenie głębszej warstwy obu
tych zjawisk, nie jest dla Ciebie trudne. Najlepszym może okazać
się pytanie: jakie emocje, myśli, jakie intencje spowodowały taką
a nie inną emanację.

Drugim aspektem sprawy o którą
pytasz, jest oczywiście postrzeganie, czyli interpretacja. I tu
zabiera głos ego. Prób [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Trudności

cze 7
Poza Czasem

Pytanie.

Mam wrażenie, że utknąłem, coś mnie blokuje i nie potrafię tego sam w sobie znaleźć, czuję się zniewolony zwłaszcza w sferze zawodowej, nie potrafię tego uzdrowić, może jeszcze coś innego potrzebuje uzdrowienia, a ja tego nie dostrzegam?

 

Odpowiedź.

Mój Święty i Umiłowany Bracie! Wiele razy upadałeś, wiele razy podnosiłeś się. Wiele razy miałeś nadzieję i wiele razy ta nadzieja została zawiedziona.

Hmm, czyż nie tak wygląda życie? Tak, zaprawdę, powiadam Ci: nie minie wiele czasu i ten schemat znów się powtórzy. I jeszcze raz i jeszcze raz.

I co wtedy? Czy będzie to powodem do załamania i depresji? To, co opisujesz, jest reakcją ego na coś w czym ono pokładało nadzieję i co nie spełniło się. Jeśli sięgnąłbyś głęboko w swoją świadomość, odkryjesz, że tak było zawsze. To jest właśnie odwieczna gra ego. Planuje, realizuje i nie udaje mu się. A wszystko tylko po to, aby udowodnić samemu sobie, że jestem niegodny, że jestem oddzielony od swego Stwórcy.

Pytanie, które zadajesz, można by nieco zmodyfikować. Zamias [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Pytanie

Jak mam schudnąć? Co z pieniędzmi? Czy mogę/powinienem zmienić jakoś rzeczywistość braku środków? Dlaczego poprzednie proroctwa dla mnie dotyczące dobrobytu nie spełniły się w wyznaczonym czasie?

 

Odpowiedź

Mój Drogi i Umiłowany Bracie!

Przybywaj do nas częściej, jak tylko często możesz. Tęsknota za spotkaniem jest bowiem obustronna! My pragniemy, aby Tobie pomagać. Jest to naszą rozkoszą. Pytaj wiec śmiało o cokolwiek zapragniesz, a na pewno dostaniesz odpowiedź. Jedyną barierą jaka jest, jest bariera w Twojej głowie, złudzenie oddzielenia. Jeśli zaczniesz na poważnie brać to, że nie ma żadnej bariery, wówczas przekazy znów popłyną do Ciebie bez Twego wysiłku i to popłyną w jeszcze większej obfitości.

Kochamy Cię bardzo i tęsknimy za
Tobą!.

Wracając do Twoich pytań. Postrzegasz jako problem to, ile ważysz, jaką objętość zajmuje Twoje ziemskie ciało. Słusznie domyślasz się, że nadmiar kilogramów, ale jest on naprawdę niewielki, pochodzi z Twego poglądu na samego siebie. Czyż nie jest tak, że postrzegasz siebie [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Co to za energia?

maj 27
Poza Czasem

Pytanie

Co to za energia?

 

Odpowiedź

Nasza ukochana Siostro! Witaj ponownie w gronie Świętych! Wśród tych, co radują się byciem Dziećmi Boga! Zaprawdę nasza radość z powodu Twego bycia z nami jest niezmierzona! Ciesz się i raduj, ponieważ Królestwo Boże dla Ciebie przybliżyło się bardzo!

Pytasz o energię, o Tę energię. To jest coś, co powstaje głęboko w Tobie i domaga się aby ukazać to światu. Nie bój się, nie obawiaj, ale ciesz się. Wyjdź z tym do braci sióstr i wykorzystaj to, aby służyć im pomocą w dotarciu do Źródła. Błogosław Braci i Siostry, bo zaprawdę masz czym!

Będzie krótko, bo na razie kanał nie
pozwala na dłużej, ale to też się zmieni.

Wskazówki dla Ciebie: kochaj przede
wszystkim i bądź ucieleśnieniem Miłości na ziemi.

Nie możemy przekazać zbyt wiele,
także dlatego, że najbardziej chcielibyśmy przekazać Miłość i
to jak bardzo Cię kochamy, a jak to przekazać słowami?

Wykorzystuj poranki i inne momenty,
kiedy skupienie przychodzi najłatwiej.

Kochamy Cię bardzo

Ród Chrystusowy
Artykuł Co to za en [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Smutek ego

maj 27
Poza Czasem

Pytanie.

Jak poradzić sobie ze smutkiem ego z powodu tego, że nie osiągnie tego co chciało?

 

Odpowiedź.

Mój drogi i umiłowany Bracie!

Przede wszystkim pamiętaj o tym, że
Ty nie jesteś ego. Ego, to taka narośl na umyśle Dziecka Bożego.
Tak jak mówiłem Ci wcześniej, powstała po to, aby zasłonić
niezmienną Prawdę o Tobie.

Co zrobić? Medytuj i obserwuj to, co
się w Tobie dzieje. Obserwuj ego i spróbuj dostrzec granice
pomiędzy Tobą a nim. Ego to nie Ty, ego to nie Ty – to jest
najważniejsze.

Przyzwyczaiłeś się do tego, aby
postrzegać ego jako siebie, aby myśleć myślami ego. Ono jest
dosłownie z tego świata, jest jego wytłumaczeniem i świat jest
wytłumaczeniem ego. A dokładniej mówiąc, nie świat, tylko jego
interpretacja.

I z tego co powyżej wynika
najważniejsza prawda w tej sytuacji: smutek ego, to nie Twój
smutek, jego plany, to nie Twoje plany.

W takim razie zaraz pojawi się
pytanie: to jakie są moje plany?

O tym powie Ci serce i jego pragnienia.

A teraz być może pojawi się kolejny lęk: ale jak [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Kraków by Night: Hejnał Nocy XXVIII

maj 17
Larpownia.pl :: Krakowski serwis o larpach

 
Podtytuł: Cisza przed burzą
Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków – Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?
Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Pokrzywka
Gdzie: Oberża „Pod Pijanym Elfem”, ul. Brzozowa 4
Kiedy: 18 maja (sobota), 19:00 (zbieramy się od 18:oo)
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl
Składka: 5 zł
Fa [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Właśnie skończyłem oglądać Secrets of Blackmoor, udostępniony przedpremierowo dla osób biorących udział w zbiórce funduszy. To świetny dokument omawiający powstanie gier fabularnych i wkład Davida Wesely’ego, Dave’a Arnesona oraz pozostałych graczy z Twin Cities w rozwój RPG – wkład przez lata ignorowany i zapomniany. I choć geneza gier fabularnych jest z grubsza znana (aczkolwiek nie tak powszechnie, jak być powinna), Secrets of Blackmoor dorzuca do niej sporo szczegółów i pokazuje, jak kolejne, nakładające się na siebie pomysły ukształtowały podstawę naszego hobby. Braunstein, Brownstone, Banania – warto znać te nazwy na równi z Dungeons & Dragons i Warhammerem.

Choć ciężko mówić o spoilerach w kontekście filmu dokumentalnego, nie będę opisywał treści Secrets of Blackmoor. Film warto zobaczyć samemu, gdy tylko zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym. Zawarto w nim – co oczywiste – wspomnienia [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Jak radzić sobie z ego?

maj 6
Poza Czasem

Pytanie.

Jak radzić sobie z ego?

 

Odpowiedź.

Mój Drogi i Umiłowany Bracie!

Witam Cię bardzo serdecznie, miłością,
której stwórcą i dysponentem jest nasz Ojciec i który w swej
niezmierzonej i nieskończonej pełni postanowił szerzyć tą miłość
w bezkresnej i wszechogarniającej przestrzeni Boskiego Umysłu.

Pytasz o ego. Ego jest formą
inteligencji i można powiedzieć życia. Ego jest czymś co powstało
po to, aby zasłonić boskość umysłu Dziecka Bożego, aby nałożyć
mu teatralną maskę. Wykrzywioną i wynaturzoną, aby można było
pokazać innym ego i powiedzieć: jestem grzeszny, jestem niegodny,
zasługuję na karę ponieważ nie jestem Bogiem i Boga nie widzę.
To oczywiście brednie. Nawet tu, w tym ziemskim świecie, jesteś
emanacją nieskończonej Boskiej Miłości. Jesteś godny
wszystkiego, masz absolutną obfitość twego Źródła. Ale to już
wszystko wiesz.

Co zrobić z ego i z jego atakami?

Ego to ojciec kłamstwa. Mistycy mieli rację. Utrzymuj jak najdłużej w umyśle prawdę o sobie. Staraj się koncentrować na prawdzie o i w swoich myślach. O tym, [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Pytanie.

Czy mojej mamie czegoś potrzeba?

 

Odpowiedź.

Mój Święty i Umiłowany Bracie.

Wiele bym chciał Ci powiedzieć i wiele chciałbym, aby zostało zrobione. Niestety, dopóki jesteś myślą w czasoprzestrzenie, wydaje Ci się, że jest granica między nami. Oczywiście, tylko wydaje się, że tak jest. I ta postrzegana przez Ciebie i przez inne istoty granica, jest tym, czym najbardziej chciałbym, abyś się zajął.

Ta granica, czy też bardziej właściwym
było by powiedzieć, że wytworzenie tej granicy, jest bezpośrednim
powodem postrzegania cierpienia w tym świecie. Pomyśl: jeśli
wiedziałbyś, że jesteś wiecznym Synem Boga, jeśli wiedziałbyś,
że nic nie może zagrozić Twojemu istnieniu, że jesteś Miłością,
Radością i Pasją Tworzenia i zawsze towarzyszy Ci nieskończona
obfitość Ojca, to jaki miałbyś powód, żeby martwić się o
cokolwiek?

Ta granica istnieje tylko wtedy, gdy w nią wierzysz i to już wiesz. Ale jak przekonać się, że jest nierzeczywista? To proste. Możesz, na początek, na przykład wezwać mnie, a potem założyć, tylko założyć i to wy [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)