wieza.org

Planeta

agregator wieści o fantastyce, RPG, serialach fantastycznych i ciekawostkach naukowych

Archiwum

Kategoria: Gry RSS

Łapka w górę, jeśli czytacie ten wpis, bo po cóż wrzucałbym w ten wirtualny eter najpodcast, jeśli nie dla tego poklasku od drogich słuchaczek i słuchaczy!
A tak na poważnie to staramy się nie myśleć za dużo o tym co za oknem i uciekamy w wirtualne światy. Dużo O Half-Life: Alyx, Boneworks, czy Star Trek Bridge Crew, ale i nie tylko!
W rozmowie udział wzięli Rysław i Dahman. Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!
Ściągnij czterysta sześdziesiąty piąty odcinek podcastu
Youtube
Archive_org: mp3ogg
Pamiętajcie, że możecie wesprzeć najpodcast drobnym datkiem korzystając z paypala (adres dahman–małpa–fantasmagieria.net – na ten adres możecie pisać do mnie). Bardzo chciałem podziękować wszystkim osobom, które w ostatnim czasie to zrobiły!
Ściągnij / subskrybuj podcast na iTunesSpotify
Fantasmagieria na Facebooku / na Twitterze / Grupa FB / Instagram

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Ikoniczne kampanie

kwi 3
Zwój ze Skelos

Są systemy RPG, które mają status kultowy. Ich nazwa przywołuje skojarzenia, automatycznie wyrywa do tablicy ich fanów. Te gry są hasłami, za którymi kryją się automatyczne skojarzenia, wiadomo, czego się po nich spodziewać, co nas czeka na sesji. Warhammer, Zew Cthulhu czy D&D od razu zwiastują pewną konwencję (mniej lub bardziej precyzyjną), dając nam przedsmak tego, co się będzie działo.Większość Prowadzących to osoby twórcze, nic dziwnego więc, że wprowadzają własnych NPC-ów, potwory, z czasem miejsca i lokacje, które rozrastają się niekiedy do całych światów. Nie dziwne jest, że w tych domowych settingach scenariusze zaczynają się łączyć w pewne całości i tak powstają kampanię. Ze świecą szukać prowadzącego, który nie pokusił się o poprowadzenie „czegoś własnego”. Ba, wielu wzdraga się przed prowadzeniem gotowców. Przynajmniej było tak, dopóki mieli więcej czasu. Jednak wydawcy zawsze wychodzili naprzeciw zapotrzebowaniu i wydawali czy to jednostrzałowe przygody czy całe kampanie. Niektóre z nich, jak gry RPG, zyskały so [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Gary Gygax w Polsce

kwi 1
Błękitny Świt

Nagłówek jest oczywiście klikbajtowo-sensacyjny. Zabrakło w nim słowa „prawie” – wtedy jednak tak dobrze by nie wyglądał, prawda? ;)
O niedoszłej wizycie Gary’ego Gygaxa w Polsce dowiedziałem się przypadkiem z wyśmienitego artykułu Aleksandry Wierzchowskiej Planszówki, paragrafówki, erpegi. Przyczynek do historii gier fabularnych w Polsce, którego to wersję przedrecenzencką miałem przyjemność przeczytać. Tekst zbiera wszystkie wyszperane przez ostatnie lata – m.in. przez Borejkę – informacje na temat początków RPG w Polsce oraz uzupełnia je o kilka nowych (choć precyzyjniej byłoby napisać – zapomnianych) szczegółów. Jest szansa, że artykuł zostanie udostępniony szerszej publiczności. Bardzo na to liczę, gdyż jest to kawał świetnej roboty, a przy okazji spójny zestaw informacji, także bibliograficznych.
Polcon 1987 – okładka informatora (skan z informatora)
Jeden z owych „nowych” szczegółów przykuł moją uwagę. [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Gadałem na Konline

mar 31
Błękitny Świt

Przez kilka ostatnich dni mogliśmy spotkać się i wspólnie bawić na Konline, internetowym konwencie zorganizowanym w niesamowitym tempie (2 tygodnie!) przez Avangardę. Wielkie brawa dla organizatorów. Biorąc pod uwagę czas i okoliczności, impreza wyszła super. Myślę, że tego właśnie potrzebowaliśmy. :)
Podczas konwentu miałem okazję pogadać do ekranu i mikrofonu. Co zrobić, takie czasy. ;) Najpierw z DiabłemAlquą o fandomie, następnie zaś kolejny raz o początkach RPG oraz o „satanic panic”. Niestety, na przygotowanie czegoś nowego nie miałem czasu, choć z drugiej strony obie prelekcje trafiły do programu na wyraźne życzenie organizatorów. Coś przy obu poprawiłem, coś dodałem, żeby nie był to ten sam odgrzewany kotlet.
Wszystkie trzy spotkania były nagrywane i w większości trafiły już na youtube’owy kanał konwentu (oczywiście jako materiał do późniejszego szantażu – pozdra [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dziękuję!

mar 29
Poza Czasem

Witajcie. Tym razem kilka słów ode mnie.
Minął rok od uruchomienia tej strony. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczą w tym co tu się dzieje. Dziękuję Wam za to, że przesyłacie pytania i że czytacie przekazy – uzbierała się już Was spora grupa! Wiem, poprzez odzew od Was, że wielu osobom pomogło to na ich duchowej drodze. Dziękuję tym, którzy wsparli mnie materialnie. Dziękuję Wam także za to cenne doświadczenie, jakim był dla mnie ten rok. Na razie forma przekazów channelingowych pozostanie bez zmian. W dalszym ciągu można przesyłać mi pytania poprzez formularz kontaktowy.
Czas idzie naprzód, wszystko się zmienia. U mnie również idzie nowe.
Generalną ideą, która przyświecała utworzeniu tej strony, była chęć pomocy każdemu z Was na waszych osobistych ścieżkach rozwoju. Channelingi, które przekazuję są w tym pomocne, ale czasem mają jedną wadę: między źródłem przekazu, a odbiorcą, jestem ja – przekazujący. I chociaż na pewnym etapie drogi, może być to wygodne i pomocne, to jednak chciałbym czegoś więcej. Już na samym początku pojawienia się przeka [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Cele mojej inkarnacji

mar 29
Poza Czasem

Pytanie.
Witaj Tomaszu, bardzo doceniam to co robisz i wierze, że Anioły i wszechświat Tobie to wynagrodzi. Chciałbym się dowiedzieć jakie są cele mojej duszy na bieżącą inkarnację? Co muszę przepracować? Z czym się zmierzyć? Pragnę osiągnąć Miłość, spokój ducha, ale też i zrealizować cele życiowe, które sobie zakładam w głowie. A może coś mnie blokuje aby to osiągnąć? Czy mam wokół siebie odpowiednich ludzi, by zrealizować to co zaplanowała moja duszą na bieżącą inkarnację? Dziękuję z góry za odpowiedź, życząc szczerze wszystkiego dobrego dla Ciebie Tomasz.
 
Odpowiedź.
Witaj mój Drogi Bracie!
Cieszę się bardzo, że zadajesz sobie te pytania. Cieszę się także, że mogę Ci przybliżyć odpowiedzi.
Na początek, chciałbym Cię zapewnić, że jesteś na dobrej drodze. Masz wszystko co jest Ci potrzebne, aby zrealizować plan, który miałeś, gdy tu przychodziłeś. Twój sukces jest nieunikniony. Jedynie kwestią Twego wyboru jest to, jak szybko to się odbędzie. Nic nie jest w stanie spowodować, że zejdziesz z wyznaczonej ścieżki, oprócz Ciebie samego.
Oczywiście ziemski ciało- [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Ministerstwo Zdrowia Gazy podaje, że liczba zakażonych w Strefie wzrosła do 9.
Prawie 2 miliony ludzi na 360km2. Oby zostało zduszone w zarodku.
— Łukasz Bok (@LukaszBok) March 25, 2020

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Pół Ogre Chaza Elliotta, doczekał się po prawie 30 latach malowania. Figurek jest nadal dostępny w sklepie RPE

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Pytanie.
Dzień dobry. Znalazłam ogłoszenie na Jasnej Polsce i chciałabym poprosić o pomoc w odnalezieniu odpowiedzi na moje pytania. Od 3 lat zajmuje się masażem, robię to w sposób nowatorski stosując dźwiękoterapię oraz śpiew jak również dym świętych drzew. Od dłuższego czasu czuje obciążenie fizyczne oraz energetyczne. Mam prośbę o zweryfikowanie czy jest to moja ścieżka i powinnam to realizować a obciążenia wynikają jedynie z braku ochrony energetycznej, czy też jest dla mnie właściwe zaprzestać i zająć się tylko śpiewem i dźwiękoterapią. Wiem że mój głos ma potężną moc i potrafi uzdrawiać, jednak czuje, że coś blokuje mnie przed uwolnieniem pełni tego potencjału. Pragnę rozwinąć się w śpiewie, aby móc komponować i odnaleźć swoje miejsce w świecie muzyki. Na razie podróżuje przez różne gatunki, kultury, wykonuje również mantry, jednak czuje, że nie jest to do końca moje mimo, że czuje jakieś połączenie z poprzednich wcieleń. Marze żeby odnaleźć tą drogę. Aby pewnie stawiać kroki, ażeby mój głos był w pełni wolny i abym mogła wyrażać w pieśniach najgłębsze uczucia i przek [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

TEST 2

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

TEST

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Witaj, świecie!

mar 24
Autoinstall

Witamy w WordPressie. To jest twój pierwszy post. Edytuj go lub usuń, a następnie zacznij pisać!

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Fantasmagieria – Podcast 464 – “Przepis na sukces”

mar 20
Fantasmagieria - podcast o grach wideo.

Żyjemy w ciekawych czasach. Całe społeczeństwo odgrywa LARP-a, ale nie wszyscy rozumieją reguły, albo wręcz specjalnie psują innym rozgrywkę wychodząc z roli, burząc czwartą ścianę, nie szanując strefy osobistej, naginając dystansowanie się towarzyskie. Pamiętajcie, że po skończonej grze Mistrz Gry rozdaje ikspeki!
Doom Eternal. Tyle z nowości. Z neoretro – remaster Alien Breed 3D. Z kolekcji klasyki generacji, Call of Duty: Infinite Warfare. Pierwszą połowę odcinka spędzimy na roztrząsaniu stylu pierwszej poważnej prezentacji możliwości PlayStation 5, w kontekście tego jak zaprezentowano Xbox Series X. Będzie też kulturka, coś polecimy, ale jak wam się nie chce w tagi zaglądać to musicie posłuchać do końca. Ot co!
W rozmowie udział wzięli Cooldan i Dahman. Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym! Dajcie znać czy zawieszać ten mikrofon czy jeszcze nie, nie bójcie się podrzucać sprostowań, krytykować, czy wytykać moją nieomylność!
Ściągnij czterysta sześdziesiąty czwarty odcinek podcastu
Youtube
Archive_org: mp3ogg
P [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Świń roznoszący wirusa

mar 19
::: Black Grom Studio :::

Pół roku bez malowania, nadrabiam zaległości. Po stoliku tarzał się świń, więc go dopadłem i zmalowałem na szybko, by mieć bossa do Rangers of Shadow Deep albo innej Sagi Magicznej.
Podkład ciemno szary z aero, dwa kolory z aero, wash z aero, a że wyszedł trochę za ciepły to dostał sinych kości i kontrastowej zielonej podstawki. Całość trzy godziny roboty. Mokrość ryjca Water Effect Still VA. Na koniec lakier położyłem, z pędzla!

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Wytłumaczenie snów

mar 19
Poza Czasem

Pytanie.
Witam serdecznie. Czy jest szansa, abym dowiedziała sie, czego dotyczą moje 3 sny (w przeciągu ostatniego roku je miałam, po tzw. przebudzeniu do rozwoju duchowego). Pierwszy sen ze słowem Tarot, drugi – słowo Chiromancja i trzeci – słowo Channeling. Tylko tyle, ale nie wiem dlaczego akurat mnie się to przyśniło, bo raczej nigdy nie miałam żadnych zdarzeń parapsychicznych w życiu, nie czuje energii (może minimalnie), no i zastanawia mnie o co w tym chodzi, bo miewam więcej dziwnych snów, a podejrzewam, że nie bez przyczyny.. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję. A.
 
Odpowiedź.
Witaj.
Dziękuję za przesłane pytanie. Poniżej odpowiedź dla Ciebie od Jeszuy a jeszcze niżej słowo ode mnie.
 
Przekaz od Jeszuy.
„Moja Droga Siostro!
Zaufaj przede wszystkim sobie! Nie pytaj innych o odczucia swego serca, bo nikt tego za Ciebie nie wytłumaczy! Jest bardzo ważne, aby na ścieżce duchowego przebudzenia, przede wszystkim nauczyć się i przypomnieć sobie o własnej mocy i godności. Ty jesteś sprawcą swo [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)