wieza.org

Planeta

agregator wieści o fantastyce, RPG, serialach fantastycznych i ciekawostkach naukowych

Archiwum

Kategoria: Gry RSS

Bratnia dusza?

sty 20
Poza Czasem

Pytanie.

Czy człowiek, którego kocham Rafał, jest moja bratnią duszą i mam poczekać aż będzie gotowy do bycia że mną?

 

Odpowiedź.

Witaj Moja Droga Siostro! Przyjmij
moją
miłość i radość z tego, że możemy komunikować się w ten
sposób.

Pytasz, czy Rafał jest Twoją bratnią
duszą? Tak, można to tak określić.

Czy masz na niego poczekać, aż będzie
gotowy? Tu odpowiedź nie będzie taka prosta. Wiedz, przede
wszystkim, że przyszłość nie jest ustalona raz na zawsze. Nie ma
czegoś takiego, jak stuprocentowe przewidywanie przyszłości.
Owszem, są pewne tendencje w kierunku tego, abyście byli razem,
ale
ostateczny kształt wydarzeń zależy od waszych decyzji. Nikt,
oprócz Was nie może tego zrobić, ani podjąć tej decyzji za Was.

Chciałbym Cię prosić, abyś
zastanowiła się nad pewnym aspektem, który towarzyszy temu
pytaniu. Może to być dla Ciebie bardzo pomocne.

Zadaj sobie tytułowe pytanie jeszcze
raz i zastanów się
proszę przez chw [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Po długich przygotowaniach mam zaszczyt przedstawić wyniki naszego plebiscytu na grę roku 2019 wg słuchaczy Fantasmagierii!
Głosów oddaliście więcej niż rok temu, stąd liczenia miałem sporo, plus życiowe perypetie, praca, obowiązki spowodowały, że podsumowanie przygotowałem dosłownie na ostatnią chwilę. Zapewniam jednak, że z satysfakcją czytałem wasze komentarze, uzasadnienia, wpisy i gdyby nie fakt, że nagrywaliśmy trzy godziny i chciałem wrzucić odcinek jak najszybciej, dograłbym ich odczytanie jako bonus po zakończeniu. Najwięcej przyjemności zawsze mam czytając głosy w kategorii “popkulturowej”. Dzięki niej odkrywam mnóstwo interesujących książek, filmów, seriali, komiksów, czy gier planszowych. Wielkie dzięki za udział w plebiscycie!
Dajcie znać w komentarzach, jak podoba wam się ranking, których gier brakuje, które są za wysoko, które za nisko i czy palmę pierwszeństwa dostała gra, która na to nie zaskakuje.
W rozmowie udział wzięli Cooldan, Rysław i Dahman. Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!
Ściąg [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Psujące się przedmioty

sty 16
Poza Czasem

Pytanie.

Dlaczego moja córka ma problemy z
psującymi się przedmiotami, które mają jej służyć? Czy to może
mi się tylko wydaje, że istnieje tu jakaś zależność? O czym to
świadczy? A jeśli to prawda, jak może to inaczej wykorzystać?

P.

Z góry dziękuję!

 

Odpowiedź Gabriela.

Droga Siostro!

Pozdrawiam Cię i przesyłam Ci moje wyrazy Radości, Pokoju i Miłości! I z niecierpliwością oczekuję na dzień, kiedy nasza komunikacja będzie mogła być pełna i nieograniczona.

Wiedz, że wszyscy tu czekamy na Ciebie z niecierpliwością, bo jesteś naszą nieodłączną i niezbędną częścią. Bez Ciebie, jesteśmy niekompletni!

Tak, dobrze Ci się wydaje, że jest pewna zależność pomiędzy Twoja córką, a psującymi się przedmiotami. Na to ziemskie wcielenie, wybieramy sobie to, w jaki sposób będzie nam przypominane to, po co tu jesteśmy. W tej chwili, na ten czas, Twoja córka, a nasza siostra wybrała sobie właśnie ten sposób przypominania sobie o swojej misji na to życie. Oczywiście będzie tak się działo do momentu, aż nie będzie jej to już potrzebne. Nie pow [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Magazyn gier „Joker” i RPG

sty 15
Błękitny Świt

Nie piszę tu o niczym nowym. Borejko już kiedyś o „Jokerze” wspominał. Niestety, blog „Git Games” zniknął, a po śmierci Adriana nie ma raczej szans na odzyskanie kompletu jego tekstów dotyczących historii RPG w Polsce (tutaj zebrałem, co mi się udało wyszperać w sieci). Nawet Wayback Machine nie skopiowała wszystkiego… Stąd pozwalam sobie na swego rodzaju powtórkę, zwłaszcza że mogłem zeskanować strony z czystego, w zasadzie nieużywanego egzemplarza czasopisma. Może się to komuś przyda.
„Joker” nr 2 (1989 r.)
Pierwszy numer czasopisma „Joker” – z podtytułem „Magazyn gier” – ukazał się w 1987 roku jako wydanie specjalne miesięcznika „Problemy”. Nie wiem, niestety, jaka była zawartość tego wydania, gdyż nigdy nie miałem go w rękach. Może kiedyś uda mi się go upolować (gdyby ktoś miał i chciał się pozbyć, proszę o kontakt).
Drugi numer ukazał się w 1989 roku już jako dodatek do  [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Kraków by Night: Hejnał Nocy XXXIII

sty 14
Larpownia.pl :: Krakowski serwis o larpach

 
Podtytuł: Odrodzeni
Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych. Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. Kraków – Miasto Umarłych Królów. Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?
Autor: Michał „Samalai” Ladra, Agnieszka Ladra
Gdzie: Zaginiony Świat, Stefana Batorego 1
Kiedy: 18 stycznia (sobota), 19:00 (zbieramy się od 17:3o)*
Realia: Wampir: Requiem, Kraków
Klimat: Danse Macabre, Mistycyzm/Legendy
Mechanika: Mind’s Eye Theatre
Zapisy: krakowbynight@larpownia.pl
Składka: 5 zł
Facebook: odwiedź wydarzenie
Strona projektu: odwiedź
Hejnał Nocy I [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Prośba o rozeznanie

sty 9
Poza Czasem

Pytanie.

Witaj. Serdecznie dziękuję za to, co robisz. Staram się podążać ścieżką Kursu Cudów, choć nie jest mi łatwo. Czuję jednak, że przebaczenie i powrót do Siebie prawdziwego to jedyny właściwy kierunek, dla którego nie ma już alternatyw. Chcę poprosić o rozeznanie, pomoc i radę w po ludzku trudnej dla mnie relacji z drugim człowiekiem. Zdaję sobie sprawę, że lekcją uniwersalną są zawsze i wszędzie przebaczenie, rozpoznanie Jedności i Miłość (próbuję w tej sytuacji zmierzać w tym kierunku). Cały czas proszę, żeby projekcje zostały zabrane i abym mogła siebie i tego człowieka (a więc też Siebie) zobaczyć w świetle, aby Miłość w tej sytuacji została mi pokazana w moim sercu. Ufam, że tak się stanie. Jednak teraz nie jest mi łatwo. Szczegóły, co zaszło, nie mają chyba znaczenia. Miałam pewne sygnały, które potwierdzały, że to niezmiernie ważna dla każdego z nas relacja, która popchnie nas ku przebudzeniu. Sama mam intuicję, że to, co widziałam w czasie, własnymi oczami, to, co usłyszałam, jest jedynie obroną ego. Potem umysł deprecjonuje to poczuci [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Parę dni temu do sieci trafił skan listu wysłanego do czasopisma „Battle for Wargamers”, opublikowanego w tymże periodyku w październiku 1977 roku. W nadesłanej korespondencji niejaki R.L. Lingham narzeka na napływ fantastycznych elementów (figurek i gier) do środowiska miłośników historycznych gier wojennych, co wystawia na szwank reputację odtwórców prawdziwych bitew oraz całego hobby. Padają słowa o szkodzeniu powadze i wizerunkowi wargamingu oraz sprowadzaniu go do poziomu dziecięcej zabawy żołnierzykami. A wszystko to za sprawą presji wywieranej przez „fantastyczną brać” na czasopisma i wydawców.
Pod tweetem pojawiło się kilkadziesiąt odpowiedzi, a wśród nich link do archiwalnych wydań czasopisma „Wargamer’s Newsletter”, którego założycielem i redaktorem naczelnym był Donald Featherstone – autor wielu publikacji o historii wojskowości i grach wojennych, do tego ponoć jedna z ba [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Własna moc i demony

sty 8
Poza Czasem

Pytanie.

Dzień dobry Panie Tomku, mam taki problem, od 12 lat jestem dręczony przez złe duchy, astral. Kiedy przyszli do mnie powiedzieli mi, że przychodzą aby mi pomóc, aby poprawić moje życie. Ale teraz widzę, że jest to zwykłe kłamstwo. Są oni jedynie pasożytami i korzystają z mojej energii. Nie chcą mi pomóc, chcą mnie jedynie dalej zniewalać i kontrolować moje życie dla ich własnych celów. Duchy te mówią do mnie całymi dniami, czemu nie umiem w żaden sposób zapobiec, wiecznie wtrącają się w moje życie, mówią co mam robić lub czego mam nie robić, co jest dla mnie wielką udręką i wyczerpuje prawie całą moją energię, co z kolei doprowadza do tego że nie mam siły prawie na nic w moim życiu. Bardzo proszę Pana o pomoc w uwolnieniu się od tych istot, o dokonanie dla mnie chociaż krótkiego wglądu i odpowiedzieć na moje 3 pytania: 1. kto mnie atakuje czy są to dusze ludzkie czy demony czy jacyś kosmici. 2. jaki jest tego powód, dlaczego w ogóle mam z tymi duchami kontakt i dlaczego są dla mnie aż tak agresywne a inni ludzie wokół mnie są od te [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Fantasmagierie roku 2019! Najważniejsze wydarzenie roku, najważniejszy plebiscyt, najważniejsze głosowanie, najważniejsze podsumowanie w kraju i za granicą! Tylko od was zależy, która gra otrzyma koronę królów, a która zostanie śmierdziuszkiem roku! Pamiętajcie też o kategoriach popkulturowych i wartych podkreślenia historiach!
Zapraszam do głosowania! Pamiętajcie, że możecie skomentować swój wybór, a najciekawsze opinie przedstawimy w najpodkaście. (Ze względów ograniczeń technicznych ankiety, proszę o dodanie ponowne w tytułów w komentarzu.)
Zagłosuj! https://tinyurl.com/Fantasmagierie2019
Monologował Dahman. Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!
Ściągnij czterysta sześćdziesiąty odcinek podcastu
Youtube
Archive_org: mp3ogg
Pamiętajcie, że możecie wesprzeć najpodcast drobnym datkiem korzystając z paypala (adres dahman–małpa–fantasmagieria.net – na ten adres możecie pisać do mnie). Bardzo chciałem podziękować wszystkim osobom, które w ostatnim czasie to zrobiły!
Ściągnij / subskrybuj podcast na iTunesSpo [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

25 lat

gru 31
Błękitny Świt

Na początek drobna korekta dat. W 2016 roku pisałem o 20 latach w fandomie, jednak w Dublinie zrozumiałem, że tak naprawdę do fandomu wszedłem dwa lata wcześniej, niż mi się wydawało, choć zaledwie jedną nogą, do tego nieśmiało zatrzymując się w progu. Stało się to za sprawą najstarszego sposobu dołączenia do społeczności fanów: w 1994 roku wysłałem list do czasopisma „Magia i Miecz”, które to ów list opublikowało (na marginesie: historia ta wzbudziła szczery entuzjazm w gronie, które działalność fanowską zaczynało od pisania listów dawno, dawno temu, a ze względu na wiek i staż z powodzeniem mogłoby być moimi dziadkami i babciami). Jako że w liście znalazła się prośba o kontakt ze strony innych fanów, poznałem w ten sposób parę osób, dotarła też do mnie korespondencja od kilku klubów i księgarń. Dwa lata później wszystko nabrało rozmachu wraz z moim pierwszym konwentem, [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

We wtecznym lusterku… 2019

gru 31
Zwój ze Skelos

Niespecjalnie uważam, żebym zasługiwał na podsumowanie, ale co mi tam. Mój blog, moje reguły i moje RPG! Raz się żyje, a zaczynamy nową dekadę, drugie szalone lata dwudzieste, więc……Więc oto, co się działo RPG-owo w 2019 roku. Od razu piszę, że oszczędzę sobie liczb, zestawień, wykresów i średnich. Nie liczyłem, ile grałem sesji, nie dodawałem pilnie godzin. Spisuję to, co mi w pamięci po tym roku zostało.Jestem zaskoczony, bo wbrew pozorom sporo grywałem i sporo prowadziłem. Nie tak regularnie jak kiedyś, nie tak jak za dawnych czasów, ale pomimo nawału obowiązków pracowych, domowych i osobistych, udało mi się wykroić sporo czasu na hobby.Jako gracz miałem w tym roku okazję usiąść do stołu, by zagrać w 5 edycję D&D, w 4 edycję WFRP i w Travellera. Do tego traił mi się też Conan. Innymi słowy, prawie cała Wielka Czwórka, zabrakło mi tylko Call of Cthulhu do kompletu. D&D to orientalna kampania w Birthrighcie, tu niestety miałem ostatnio nieobecności, a dużo się dzieje, przygody z nowego Startera, oraz kampania [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Do trzech razy Worldcon

gru 30
Błękitny Świt

Tegoroczny, dubliński Worldcon był moim trzecim światowym zlotem miłośników fantastyki. Wiedziałem już, czego się spodziewać i czego na nim nie dostanę, a mimo wszystko nadal miałem wątpliwości, jak będzie tym razem. Okazało się, że niepotrzebnie. To był to jeden z najlepszych konwentów, na jakich byłem.
O idei Worldconów pisałem przy okazji poprzednich konwentów w LondynieHelsinkach. W skrócie jest to najważniejsza impreza ruchu fanowskiego, podczas której wręczane są m.in. Nagrody Hugo. Co prawda Worldcony są zdominowane przez fanów z USA i orbitują przede wszystkim wokół anglosaskiej popkultury – głównie literatury, której towarzyszy silny aspekt naukowy oraz coraz bardziej rozpychające się inne media – to jednak są imprezą dla wszystkich, którym fandom jest bliski, niezależnie od miejsca urodzenia i ojczystego języka. To widać na każdym kroku.
Co warte podkreślenia, Worldcony są imprezami [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Wesołych świąt!

gru 24
Larpownia.pl :: Krakowski serwis o larpach

Kochani i Kochane,
jak co roku, chcielibyśmy z okazji świąt i nadchodzącego Nowego Roku życzymy Wam aby ciepła, rodzinna atmosfera nie była oksymoronem, mnóstwa inspiracji, energii do działania, niezapomnianych przygód podczas larpów, owocnych kostiumowych poszukiwań i aby Wam maszyny do szycia nie zaciągały nitek.
Zbliżający się rok stoi pod znakiem dwóch krakowskich dram – Hejnału Nocy (Vampire: Requiem) oraz Kami no Negai (Legenda Pięciu Kręgów), jak i dzięki konwentowi Orkon, reaktywacji naszego dawnego projektu – dużych larpów w uniwersum Dixie Land. Mamy nadzieje, że nie będziecie się z nami nudzić!
zespół Larpowni.pl
 

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Wasze postaci dokonały wielu wspaniałych i bohaterskich czynów. Drużyny pokonywały przerażających wrogów, powstrzymywały inwazje, penetrowały mroczne lochy, wpadały w podstępne pułapki. Z niejednego piekielnego kociołka żłopało się krew. Zdarzyły się też spektakularne wtopy, pożary, zalania, a być może dłuższa odsiadka. Oj! Działo się, co nie?Ale to, co przeszli bohaterowi, nie może równać się z tym, co przeszeli ich towarzysze. Zwierzęcy a nawet ludzcy. Awanturnicy robią plany, zbierają zapasy, przygotowują środki, ekwipują się jak należy. Potem te plany wdrażają, zużywają swoje zasoby i mierzą się z efektami, biorąc na klatę wszelkie konsekwencje. Splendor i chwała, porażka i wstyd, albo odsiadka, utracona kończyna czy tez śmierć. Razem z nimi, przez piekło idą też wszelkiej maści towarzysze, o których zwykle przypominamy sobie po fakcie. No chyba, że przytomny MG, któremuś nadał dodatkowego charakteru i sympatii. Przypominam sobie wiernego rumaka pewnej mojej postaci, który przeczołgał się niczym zawodowy speleolog przez wąskie jaskinie. Musiał [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań… Święta, czas spotkań rodzinnych, czas refleksji, czas odpoczynku i słuchania najpodcastu przy wigilijnym stole. Cieszę się, że jeszcze przed uroczystą wieczerzą zebraliśmy się w wirtualnym studio!
W atmosferze zadumy i cyklicznego punktowania problemów ósmego epizodu, porozmawiamy o dziewiątym. Oczywiście nie dlatego się spotkaliśmy. Tak naprawdę zanim zamkniemy stary rok, porozmawiamy o tym co czeka nas w nowym. Nowe konsole, nowe gry, nowe przygody, wyzwania, krew, pot i łzy! Będzie się działo!
Drodzy wszyscy słuchający! Bez was nie byłoby Fantasmagierii, wasze wsparcie na wielu poziomach sprawia, że choć mija kolejny rok, nadal nie mam zamiaru odkładać mikrofonu, mimo coraz większego braku czasu, energii, werwy i ostrości umysłu. Przyjmicie życzenia spokojnych, radosnych, rodzinnych świąt i trzymajcie kciuki, aby wszystkie plany na 2020 rok zrealizowały się nam, wam i wszystkim naszym przyjaciołom.
Na zakończenie przypomnę o plebiscycie Najpodcastu! Głosy na Fantasmagierie rok [...]

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)