wieza.org

Planeta

agregator wieści o fantastyce, RPG, serialach fantastycznych i ciekawostkach naukowych

Archiwum

Kategoria: Seriale RSS

W zakładce Scenariusze pojawił się scenariusz pierwszego z planowanych odcinków serialu, zatytułowanego „Ruiny”.Do nowoodkrytego na Marsie kompleksu ruin zostaje wysłana ekspedycja pod opieką wojska. Wkrótce okazuje się, że badacze nie są w niej sami…

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zaczynam cykl opisujący najważniejsze postaci serialu (i przy okazji prezentujący aktorów).Pułkownik Kate Hudson – atrakcyjna i charyzmatyczna pani oficer, z tajemniczą przeszłością. Na początku dowiadujemy się, że popełniła niesubordynację i cudem unikła wydalenia z Armii. Co właściwie się stało? Odpowiedź na to pytanie przyniosą kolejne odcinki…Hudson dowodzi wojskową ochroną przydaną ekspedycji. Takich wypraw badawczych jest w owym czasie na Marsie wiele i zadanie jest nie tylko mało prestiżowe, ale wręcz stanowi odsunięcie od typowych zadań marsjańskiego wojska A oto aktorka wcielająca się w rolę Pani Pułkownik, Anna Wegner:

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Pierwsze koty za płoty i pierwsze zielone zamienione na zielone – pieniądze na materiał do green screena – 16 arkuszy jasnozielonego brystolu o formacie A1 za 4 dychy. Poniżej fota:Do tego dojdzie sporo taśmy klejącej (jaki-taki zapas mam, jak zabraknie to się od kogoś wydębi więcej) i nożyczki, żeby tę taśmę ciąć.W sumie greenscreen kosztuje mnie 40 PLN.

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Quick greenscreen test from Karol Grębski on Vimeo.Szybki test w warunkach polowcyh.Greenscreen na potrzeby serialu będzie zrobiony z połączonych taśmą klejącą arkuszy brystolu o formacie A1.Kwestie z powodu których występują szumy:oświetlenie – nie było starannie i równomiernie rozplanowane (zwykła lampa w łazience)odległość od ekranu – w większej odległości nierównomierności koloru na brystolu bardziej się zlewają, dając lepszy efekt,niestabilność – cyfrówkę trzymałem w ręku, ale jak widać w materiale – kiedy mniej się trząsła efekt był o niebo lepszy (docelowo kamera będzie stała na statywie).

VN:F [1.7.2_963]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)